info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Pieaugušo komanda vada meistarklasi kluba jauniešiem

19.01.2015

RFC ”Livonia” pieaugušo komanda un visi kluba treneri svētdien, 18. janvārī Olimpiskajā sporta centrā Rīgā uz mākslīgā zāliena aizvadīja meistarklasi kluba jaunajiem spēlētājiem un spēlētājām.

Doma par šādu dažādus vecumus vienojošu pasākumu bija jau sen, un tagad tā tika realizēta ar nodomu rīkot šādas meistarklases arī turpmāk. Lielākie ieguvēji bija jaunie, kuri darbojās kopā ar pēdējo divu gadu Latvijas čempionvienības spēlētājiem. Plānu šim gandrīz divas stundas ilgajam pasākumam bija sagatavojuši pieaugušo komandu lietuviešu treneri Edmunds Ščavinsks un Tomass Zibolis. Pieredzējušajiem spēlētājiem bija prieks darboties kopā ar kluba jauno maiņu ierādot tai spēles gudrības dažādos regbija elementos, savukārt jaunajiem regbistiem un regbistēm svētdienas pēcpusdiena ļāva izbaudīt jaunas emocijas.

Meistarklasi var uzskatīt arī kā pateicību jaunajiem regbistiem par aktīvo atbalstu pagājušajā sezonā, kad Upesciema stadiona tribīnēs svarīgākajās ”Garkalne/Livonia” spēlēs komandai bija atbalstītāji no abām jauniešu treniņu grupām – gan Jaunpiebalgas, gan no Garkalnes. Ar tām strādā jauniešu treneri Uldis Ozoliņš un Jānis Balodis.

Meistarklases noslēgumā notika dažādas veiklības stafetes ar regbija elementiem un tika dalītas arī balvas.

”Treneru uzdevums bija noorganizēt bērnus, bet mēs ar Tomasu izstrādājām šai nodarbībai programmu,” sacīja Ščavinsks. ”Tas bija nepieciešams, lai pieaugušie spēlētāji un jaunie sajustos kā viena kluba biedri. Jaunieši izbaudīja tos vingrinājumus, kādus mēs izmantojam treniņos. Vecie spēlētāji tapa par treneriem.”

”Ja esam vienā klubā, tad visām komandām tajā vajadzētu strādāt pēc vienas sistēmas. Vismaz reizi pusgadā ir jāsapulcējas kopā un jāparāda, ko katrs prot. Bērniem bija ļoti svarīgi uzzināt kā trenējas čempioni un kāda ir atšķirība starp pirmās komandas un jauniešu komandas spēlētāju – cik daudz vēl jāstrādā, lai sasniegtu viņa līmeni,” sacīja Ščavinsks.

RFC ”Livonia” tagad ir izveidota pilnvērtīga kluba piramīda. Bez pieaugušo komandas spēlētājiem nav iedomājamas Latvijas izlases. Ir ”Livonia” spēlētāji arī jauniešu izlasēs, kurās tie ir vieni no līderiem. Šogad Eiropas čempionātā piedalīsies Latvijas U-18 meiteņu izlase, kur uz vietu sastāvā varētu pretendēt vairākas kluba spēlētājas.

Valters Nikans

Foto: Zigismunds Zālmanis (RFC ”Livonia”)