info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Pieredze un mācība turnīros Pēterburgā un Baldonē

25.06.2019

RFC “Livonia” dāmu regbija komanda “LSPA/Livonia” aizvadījusi divas intensīvas nedēļas nogales, kas bija gan laba pieredze, gan laba mācība.

Livonietes maija nogalē devās uz Sanktpēterburgu, kur bija jādebitē Eiropas Čempionu kausa izcīņā, bet jau nedēļu pēc tam cīņas Latvijas čempionāta otrajā posmā.

Pēterburgā Latvijas čempionēm “LSPA/Livonia” bija jāspēlē pret Georgian Ladies Rugby7‘s / შვიდქალა (Gruzija), “Euskadi” (Spānija) un mājiniecēm “Ņeva-Leader”. Sieviešu sacensībās četras komandas izspēlēja apļa turnīru, pēc kā divas labākās tikās finālā, bet pārējās divas spēlēja par trešo vietu.

“Livonietes” savu pirmo lielo pārbaudījumu starptautiskā līmenī izturēja godam. Debijas spēlē Eiropas turnīrā mūsu regbistes bija tuvu pārsteigumam, cīnoties 17-17 ar mājiniecēm “Ņeva-Leader”. Pirmajā dienā otrajā spēlē spraigā cīņā ar 19:17 pieveiktas Gruzijas regbistes.

Tā kā komandu spēks turnīrā bija līdzīgs, tad otrajā dienā bija nepieciešama uzvara pār spānietēm. Vēl viena spraiga cīņa, bet uzvara ar 22-19 un vieta finālā, kur jau gaidīja “Ņeva-Leader”. Finālā Peterburgas regbistes pirmās veica piezemējumu, bet Līga Svetlova atbildēja ar reidu no savas laukuma puses un pēc puslaika 5-5. Spēles otrajā daļā Krievijas komandas spēlētājām izdevās vēlreiz piezemēt bumbu un izcīnīt titulu, bet “livonietes” Eiropas debijā cienījamā otrā vieta.

“Interesants un pamācošs turnīrs Pēterburgā. Visas komandas vienāda līmeņa, ļoti labas komandas. Piemēram, Krievijas komandā izlases spēlētājas gan septītniekā, gan pludmalē, un tas daudz ko izsaka. Pēc pirmās spēles redzējām gruzīnietes un spānietes, un tobrīd nodomājām, ka mums neredzēt finālu. Bet tikām,” saka “Livonia” galvenais treneris Edmundas Ščavinskas. “Daudz ieguvām, bet arī daudz zaudējām. Traumas un savainojumi mums atspēlējās pēc nedēļas, neļaujot pacīnīties par uzvaru Latvijas čempionāta posmā.”

“LSPA/Livonia” regbistēm saskaroties ar Pēterburgas sekām, Latvijas čempionāta otrajā posmā pagājušajā nedēļas nogalē Baldonē nācās samierināties ar otro vietu. European Rugby 7s Champions Trophykomandai bija neatsverama pieredze komandas saliedēšanā, bet par to nācās samaksāt ar sportiskām neveiksmēm. Santa Dzene traumas dēļ tā arī nevarēja spēlēt Baldonē, vienā no treniņiem vēl traumu guva komandas kapteine Līga Svetlova, bet Baldonē savainojumā iedzīvojās Justīne Vīksna. Rezultātā komandas galvenajam trenerim Edmundam Ščavinskim nācās meklēt rezerves un pārkārtot komandas spēli.

Līdzīgi kā pirmajā posmā, “livonietes” bez problēmām uzvarēja “RK Selena/RK Jūrmala” (31:0) un “SK Imanta” (45:0), bet nedaudz grūtākā klājās mačā pret “Vilniaus Regbio Akademijos Moterų Komanda” (14:7). Izšķirošā spēle posmā bija pret “Selena/Miesnieki” regbistēm, kurām pirmajā posmā zaudēts ar 5:12.

Diemžēl, sastāva problēmas neļāva “livonietēm” izrādīt konkurenci apvienotajai “Selena” un “Jūrmala” klubu komandai. Finālā zaudējums ar 12:27, kas sarežģī livonietēm cīņu par čempionu titulu. Tagad “LSPA/Livonia” jāuzvar atlikušie divi Latvijas čempionāta posmi, turklāt pretinieces jāuzvara ar pēc iespējas lielāku starpību.

“Meitenes nebija pieradušas spēlēt divas saspringtas nedēļas nogales pēc kārtas. Bet tā ir pieredze un liks meitenēm kļūt vēl spēcīgākām,” uzsver Šcavinsks. “Patīkami, ka pēc apvienošanās izveidota spēcīga komanda “Selena/Miesnieki” – viņas ir ātras spēlētajas, kuras bija dažādās komandās un tagad ir vienā. Redzam, ka ir piesaistīts treneris un ir laba sagatavošanās. Tas ir labs projekts, kas nāks par labu visam Latvijas regbijam – mums būs lielāks stimuls censties un vēl straujāk progresēt, jo pērn ne reizi nezaudējām. Pagaidām gan mājās mums neizdodas pulcēt labāko sastāvu, kas arī liedz rādīt visu to labāko.”

Latvijas čempionāta atlikušies divi posmi plānoti septembrī. Tagad vairākas “livonietes” pievienosies Latvijas izlasei, kas jūnija vidū (15.-16. jūnijā) Zagrebā aizvadīs Eiropas čempionāta posmu, priekšsacīkstēs tiekoties ar Lietuvu, Slovākiju un Dāniju.

Foto: Ģirts Kehris