info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv

Principiāla uzvara Latvijas klasikā uzlabo garastāvokli

27.08.2019

“Garkalne/ Livonia” sestdien Baldonē abu Latvijas spēcīgāko klubu duelī ar 21:14 (12:7) principiālā cīņā pārspēja Miesnieki. Tā kā spēle bija gan Latvijas čempionāta, gan Batijas TOP līgas ieskaitē, tad uzvara šoreiz ir ar divkāršu baudījumu.

Panākums praktiski garantē livoniešiem vietu Baltijas TOP līgas pusfinālā. Savukārt Latvijas čempionāta ietvaros panākums ir pirmais pussolis ceļā uz Latvijas čempionu titula atgūšanu. Lai oficiāli apstiprinātu vietu Baltic Top league pusfinālā, regulārās sezonas pēdējā spēlē pēc nedēļas jāgūst punkts pret Kauņas “Žalgiris”. Spēle 31. augustā risināsies Kauņā.

Baldones spēlē jau sākumā ar piezemējumu izcēlās pieredzējušais Valters Rankis, bet “Miesnieki” atbildēja ar Elmāra Šefanovska piezemējumu un Laura Dūzeļa realizāciju. Sīkstā cīņā livonieši nesalūza, tieši pretēji – lieliski aizvadīta pirmā puslaika otrā daļa ļāva ielikt pamatus uzvarai. Ivo Kapiņšienesa bumbu pretinieku piezemējuma zonā, bet realizāciju šoreiz precīzi izpildīja argentīnietis Pedro Saserass Garsons.

Pirmā puslaika izskaņa bija viens no svarīgākajiem brīžiem mačā. Miesnieki lieliem spēkiem bija metru no piezemējuma zonas, brīžiem bumba bija pat piezemējuma zonas robežās, bet livonieši ar sīskto aizsardzību neļāva veikt piezemējumu. Pēdējās bumbas izspēles bija lūzums, jo pretinieku emocijas visu izteica – dusmas par neizdarīto piezemējumu un neizmantoto iespēju doties pārtraukumā līdzīgā situācijā.

Otrajā puslaikā livonieši pilnībā apturēja pretinieku uzbrukumu, izjaucot visas miesnieku iestrādātās kombinācijas. Livonieši prasmīgi svarīgās situācijās pārņēma bumbas kontroli, bet labos momentos izvēlējās sist pa vārtiem. Sākumā pēc ļoti sīkstas cīņas Garsona precīzais sitiens ļāva sakopot spēkus, kas arī palīdzēja nostiprināt vadību (Miesniekiem tobrīd nepietika ar piezemējumu+realizācija). Soda sitienu realizācijas deva pamatus turpinājumā, jo mača izskaņā pārsvars punktos neļāva “Miesniekiem” cerēt uz labvēlīgu iznākumu. Miesnieki pēdējā bumbā izdarīja piezemējumu, bet priecāties varēja livonieši – apturēts pretinieku uzbrukums un uzvara spēlē abu čempionātu vērtējumā.