info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

RFC Livonia mērķis – ar spēcīgu klubu celt Latvijas regbija līmeni kopumā

13.05.2013

Regbija kluba RFC “Livonia” galvenais mērķis ir ar spēcīgu klubu pacelt visas Latvijas regbija līmeni kopumā, piektdien viesnīcā “Radisson Blu Daugava” notikušajā pirmssezonas preses konferencē uzsvēra kluba prezidents Vigo Valdavs.

Pagājušajā gadā piecu gadu jubileju nosvinējušais klubs 2013. gada sezonā noskaņojies cīnīties par visaugstākajām vietām gan klasiskajā regbijā, gan regbijā 7.

“Nav taisnība tai daļai sporta sabiedrības, kura uzskata, ka viss ir bezcerīgi un neko nevar izdarīt, sacīja kādreizējais Latvijas izlases spēlētājs Valdavs, kurš pats joprojām ir rekordists pēc vienā izlases oficiālajā spēlē izdarīto piezemējumu skaita.

“Nepieciešams vēlēties ko izdarīt un izveidot kaut ko paliekošu, kā arī ticēt tam, ko dari. Nevajag baidīties no grūtībām un nevajag nolaist rokas,” pauda Valdavs, kurš labprāt vēlētos, lai tiktu attīstīts viss regbijs valstī.

“Mēs vēlamies, lai mūsu sporta veids kļūtu interesantāks Piemēram regbijā 7 par pirmo vietu Latvijas turnīros cīnās jau vismaz sešas komandas.”

Kluba pārstāvji neslēpa, ka pateicoties starptautiskajiem sakariem, par Livonia izrāda interesi arī ārzemnieki. Regbija 15 komandas galvenais treneris, velsietis Marks Alens pastāstīja, ka komandas veidošanas process vēl nav pabeigts.

“Vēlamies kļūt par labāko komandu ne tikai Latvijā, bet arī Baltijas valstīs. Mēs saņemam CV no spēlētājiem dažādās valstīs,” sacīja piecpadsmitnieka komandas galvenais treneris.

Tomēr Alens norādīja, ka komandas mērķis nav pulcēt tajā ārzemniekus. Vairāk viņš vēlētos, ja tajā spēlētu vietējie regbisti. Pēdējā laikā ir vērojams pamatīgs progress, lielajā komandā uz treniņiem nāk līdz 25 spēlētājiem, kuru attieksme trenerim patīk, bet uz vietu sastāvā jau ir konkurence.

Regbija 7 komandas jau sestdien Siguldā startēs Latvijas čempionāta pirmajā no trim posmiem. Kā atklāja treneris, Latvijas regbija izlasē visvairāk spēļu kā kapteinis aizvadījušais Vilmārs Sokolovs, tad septiņnieka komandā piesaistīti treneri un spēlētāji no Lietuvas.

“Ir augusi spēlētāju sapratne. Ja kādreiz netika domāts par stratēģiju, tad tagad spēlētāji kļuvuši gudrāki un māk skaitīt trīs vai četrus soļus uz priekšu…”

Komandas kapteinis Artūrs Kaulakans klātesošos iepazīstināja ar kluba tradīcijām, bet viena no Livonia atbalstītāju – Vecrīgas kroga “Kiwi Bar” meiteņu fonā kluba krekli tika pasniegti tā jaunpienācējiem – Kristapam Bērziņam, kurš jau agrāk pārstāvējis Livonia regbija 7 sacensībās, taču šogad debitēs piecpadsmitnieku turnīrā, Deividam Cjukšam, kurš agrāk pārstāvēja LLU komandu un Vadimam Martiņenko, bijušajam Kalves spēlētājam.

BILDES NO PRESES KONFERENCES

Informāciju sagatavoja: Valters Nikans, RFC “Livonia” preses sekretārs
Foto: Zigismunds Zālmanis (“Nikon”)