info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

RFC Livonia prezidents: sapratu, ka rezultāts ir ļoti labs

5.12.2015

Piektdien, 4. decembrī RFC ”Livonia” Garkalnes novada kultūras centrā ”Berģi” ar tradicionālo pasākumu svinīgi noslēdza 2015. gada sezonu.

Kluba prezidents Vigo Valdavs seniors savā uzrunā atzina, ka aizvadītā sezona bijusi atšķirīga no 2014. gada, kad tika izcīnīts vairāk trofeju. ”Kā to vērtēt? Sapratu, ka rezultāts ir ļoti labs. To, ko sasniedzām iepriekš, to var tikai atkārtot, un to mums neviens neļaus. Jo arī konkurenti ir kļuvuši spēcīgāki.”

Ļoti daudzi kluba spēlētāji bija aizņemti Latvijas izlasē regbijā 7, kurā ”Livonia” trenera Edmunda Ščavinska vadībā tika izcīnīti negaidīti panākumi. ”Visi bija aizņemti ar regbija 7 attīstību. To, ko šogad paveica regbija 7 izlase, tas vēl nav novērtēts, jo uzskatāms par grandiozu sasniegumu. Viņi ieveda regbiju 7 jau augstākā līmenī,” sacīja Valdavs.

”Ja runājam par nākotni, tad nākamā sagaidāma ļoti smaga sezona,” sacīja kluba prezidents. ”Arī sasniegt rezultātus, neatceroties kluba vēsturi un tradīcijas, ir ļoti grūti.”

Arī Garkalnes domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Silovs aizvadīto sezonu nosauca par smagu, ka ”pēc kāpiena nācis kritiens”. ”Nākamgad mēs kāpsim augstāk. Un es nejūtos, ka būtu zaudējuši. Vēl es vēlos, lai tas jauniešu daudzums, kas trenējas mūsu klubā pārietu kvalitātē.”

Kluba vadītājs Jānis Zuments: ””Livonia” tika radīta ar domu attīstīt Latvijas regbiju. Atskatoties pa gadiem, jāsecina, ka ”Livonia” izveidojusies par tādu skabargu, kas dod impulsu pārējiem. Mūsu spēlētāju vārdi un uzvārdi Latvijas regbijā pirms trim gadiem nevienam vēl neko neizteica. Esam sapratuši savas kļūdas. Menedžments no darbiem izlasē atgriezīsies klubā. Ko viņi sasniedza – iekļuva A grupas trijniekā un ieguva tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijā.”

Atbalstītāja SIA “Hansa-flex hidraulika” pārstāvis Arnis Arbeiters bija sarūpējis trīs speciālbalvas, kuras saņēma Gundars Grieķis kā dedzīgākais spēlētājs, Uvis Vasiļenko kā emocionālākais un pieredzējušais veterāns, tagad treneris Nikolajs Petjuņins kā stabilākais.

Dažādas individuālās balvas no kluba saņēma Valters Raņķis kā gada jaunpienācējs, Grieķis kā labākais spēlētājs aizsardzībā, Vigo Valdavs juniors kā gada kapteinis, Vasiļenko kā gada debitants, Edgars Liepājnieks kā gada traumu guvušais…

Liepājnieks savainoja plecu ārpus spēles laukuma, taču saistībā ar regbiju – rādot paziņam spēles elementus.

Balva lielākajam melnā darba darītājam pienācās Egidijum Šemetam, par visvairāk gūtajiem punktiem Kristapam Bērziņam, kā regbija 7 komandas dzinējspēkam, Aināram Bērziņam, par visvairāk piezemējumiem Dāvim Jansonam, kurš visus sveica ar video jau no okeāna piekrastes Jaunzēlandē.

Valters Nikans

Foto: Zigismunds Zālmanis (RFC ”Livonia”)