info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Sāpīgs zaudējums septītnieka izšķirošajās sacensībās

24.07.2017

RFC “Livonia” regbija-7 pirmajai komandai “Baltic XL/Livonia” sestdien Upesciemā neizdevās kārtējo reizi triumfēt Latvijas čempionātā, pēdējā un izšķirošajā, trešajā posmā paliekot otrajiem un arī kopvērtējumā paliekot otrajiem.

Pirms 3. posma Upesciemā likme bija augsta – Latvijas čempionu tituls regbijā 7. “Baltic XL/Livonia” ar saviem pēdējo gadu sīvākajiem konkurentiem “STATS/Ķekava” bija vienādās pozīcijās un posma uzvarētājs automātiski nodrošinātu sev arī titulu. Diemžēl, “Baltic XL/Livonia” neizdevās piekto gadu pēc kārtas izcīnīt čempionu titulu septītniekā…

Priekšsacīkstēs pārliecinošāki bija “livonieši”, uzvarot savā grupā. “Miesnieki” ar nedaudz nestabilāku sniegumu spēja uzvarēt savā grupā, līdz ar to fināls bija ilgi gaidītais duets. 1. puslaikā “livonieši” izturēja ilgu spēli bez bumbas, tomēr reizi miesniekiem izdevās bumbu ienest aiz līnijas. 2. puslaikā “Baltic XL/Livonia” bija tuvu piezemējumam, bet allaž pietrūka “pēdējā soļa”. Tikmēr “miesnieki” izmantoja “Baltic XL/Livonia” aizraušanos uzbrukumā un ar otro piezemējumu izšķīra spēles un čempionāta uzvarētāju likteni. Pirms signāla neizdevās veikt piezemējumu un vēl cerēt uz izglābšanos, un līdz ar to nācās samierināties ar otro vietu posmā un sezonā.

Pēdējā posmā iepriecināja “livoniešu” otrā komanda, savā grupā izrādot pretestību “miesniekiem”, bet pēc tam spēlē par trešo vietu ar 12:5 uzvarot “RFS/Eži”. Tā ir pirmā reize šajā sezonā, kad “Livonia” otrā komanda regbijā-7 ir labāko trijniekā.

Edmunds Ščavinsks, “Livonia” galvenais treneris: Grūti ko komentēt pēc tik sāpīga zaudējuma. Laikam psiholoģiskais noskaņojums noteica uzvarētāju. Daudzas mazas kļūdas uz zemes, kas arī izšķīra spēles iznākumu. “Miesniekiem” visu laiku bumba atlec parocīgi no zemes, bet mēs pazaudējam bumbu. Visu laiku tikai aizsardzība, aizsardzība, kas atņēma spēkus. Sāpīgi zaudēt, ja pirms tam četrus gadus pēc kārtas esi uzvarējis. Tagad mums ir nedēļa laika līdz Latvijas kausa finālam lielajā regbijā. Jāatrod spēki, jāaizmirst zaudējums. Tas ir sports. Jāizanalizē kļūdas, jābūt gataviem finālam!
Foto Zigismunds Zālmanis (RFC LIVONIA)