info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Sapnis par Regbija akadēmiju gūst piepildījumu

17.05.2017

Jau ilgus gadus, pat gadu desmitus, gaisā virmo ideja par Latvijas Regbija akadēmiju. Tā būtu lieliska iespēja jauniešiem no visas Latvijas gan mācīties, gan pastiprināti apgūt regbija zinības pieredzējušu ovālās bumbas treneru vadībā.

“Arī man šis bija savdabīgs “zilais sapnis”,” atzīst RFC “Livonia” prezidents un Jauniešu sistēmas vadītājs Vigo Valdavs. “Pagājušajā gadā, kad vasarā rīkojām ikgadējo “Livonia” Bērnu un jauniešu vasaras nometni Melnbāržos, kādu vakaru, sēžot kopā ar Uldi Ozoliņu un skatoties pa logu uz brīnišķīgo ainavu, nāca savdabīga apskaidrība – re, te taču pēc būtības viss ir!”

“Ir gan Melnbāržu pamatskolas ēka, kura ir labā stāvoklī, bet pagaidām slēgta,” turpina Valdavs. “Ir gan perspektīva vieta laba laukuma izveidei, gan tepat tuvumā Jaunpiebalgas vidusskola, kurā var veikt mācību procesu un kurai ir moderna sporta zāle. Visbeidzot, ir taču regbija entuziasts Uldis Ozoliņš, kurš ir arī mūsu kluba jauniešu treneris!”

“Ar šo domu tad arī vērsāmies pie Jaunpiebalgas novada vadītāja Laimja Šāvēja,” stāsta RFC “Livonia” prezidents. “Izstāstīju viņam par šo ieceri, kā arī godīgi pateicu, ka tas ir projekts, kurā jāiet soli pa solim, un, iespējams, ja visu darīsim pareizi, beigās nonāksim pie Jaunpiebalgas Latvijas Regbija akadēmijas.”

“Arī novada vadītājs “aizdegās” ar šo domu,” atceras Vigo Valdavs. “Tagad ar Jaunpiebalgas novada atbalstu un, piesaistot Eiropas struktūrfondus, esam spēruši pirmos soļus – visām prasībām atbilstošu regbija laukuma izveidi un ģērbtuvju un dušu labiekārtošanu.”

“Domājams, ka nākamā gada otrajā pusē varēsim jau veikt pirmās aktivitātes uz jaunā laukuma,” turpina RFC “Livonia” Jauniešu sistēmas vadītājs. “Ir skaidras arī nākamās kārtas un soļi. Atliek tikai ticēt, darīt un nenolaist rokas!”

“Melnbāržos būs sporta nometņu rīkošanas iespējas, jo šeit būs labiekārtota virtuve un istabiņas ar nakšņošanas iespējām,” piebilst Valdavs. “Turklāt mēs draudzējamies arī ar citu sporta veidu pārstāvjiem – ziemā par eventuālo bāzi interesi izrādījuši biatlonisti, jo netālu ir labiekārtota šī sporta veida trase, savukārt vasarā ūdenstūrisma entuziasti arī vēlas telpas inventāra novietošanai, jo Latvijas garākā upe Gauja ir 50 metru attālumā no skolas ēkas,” nobeidz RFC “Livonia” prezidents.

kolaza