info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv

Ščavinsks: ar Skotijas komandām varam spēlēt

24.04.2016

Ar Skotijas komandām regbiju 7 ”Livonia” spēlēt var, pēc trim divos nedēļas nogales turnīros aizvadītām spēlēm, vienas uzvaras un diviem zaudējumiem secināja komandas galvenais treneris Edmunds Ščavinsks.

Svētdien ”Peebles 7s” astotdaļfinālā ”Livonia” ar 26:17 apspēlēja ”Earlston” un iekļuva ceturtdaļfinālā, kurā ar 0:26 piekāpās ”Edinburgh Accies”, kas ir trešajā vietā sacensību kopvērtējumā. Astotdaļfinālā pa diviem piezemējumiem izdarīja Kristaps Bērziņš un Pavels Tulubjevs, un trīs realizācijas iesita Vigo Valdavs juniors. Nelielus savainojumus svētdien guva Ainārs Bērziņš, kuram šajā dienā apritēja 32 gadi un Kristaps Bērziņš, kurus nolēma ceturtdaļfinālā pasaudzēt.

Piedaloties divos no desmit posmiem ”Scottish Borders” čempionātā, kam dots nosaukums ”Kings of the Sevens”, pēdējo trīs gadu Latvijas čempioni nospēlēja ar divām kopvērtējuma pirmā trijnieka komandām pēc pirmajiem četriem posmiem. Sestdien pirmajā turnīrā – ”Langholm 7s” ”Livonia” astotdaļfinālā ar 12:22 zaudēja otrajai labākajai komandai ”Watsonians”, kas vēlāk finālā ar 43:14 uzvarēja pārspējot kopvērtējuma līderi ”Jed-Forest”. Vienīgajā ”Livonia” sestdienas spēlē piezemēja Tulubjevs un Roberts Miksons, bet realizāciju iesita Valdavs.

Šī desmit turnīru sērija notiek aprīlī un maijā katru nedēļas nogali. Katrā posmā nav mazāk par 16 komandām, kas izstājas pēc pirmā zaudējuma, taču vāc kopvērtējuma punktus par katras kārtas pārvarēšanu un uzvaru finālā. Viens no šiem turnīriem ir arī pasaules vecākais regbija 7 turnīrs ”Melrose 7s”, kas notiek kopš 1883. gada.

”Livonia” regbija 7 komandas galvenais treneris Edmunds Ščavinsks:

Abi turnīri bija ļoti labi spēļu praksei. Svētdien ceturtdaļfinālā taupījām Vikingu [Aināru Bērziņu] un Kristapu. Kopumā ļoti neslikti cīnījāmies aizsardzībā, taču kliboja uzbrukums. Turnīram līmenis bija augsts. Ar uzvaru rādījām, ka varam spēlēt ar skotu komandām. Ceturtdaļfinālā pretinieks bija pārāk spēcīgs. Skotiem ļoti augstā līmenī ir individuālā tehnika, viņi maz zaudē bumbas. Mūsu priekšrocība ir fiziskā sagatavotība, taču piecas pirmās komandas arī šajā ziņā ir ļoti stipras.