info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Ščavinsks uzteic vadošos spēlētājus, Zuments novēl prasmes izmantot izlases spēlēs

17.07.2016

Pēc sestdien, 16. jūlijā gūtās uzvaras Latvijas regbija 7 čempionātā pret ”STATS serviss”, ”Baltic XL/Livonia” galvenais treneris Edmunds Ščavinsks slavēja čempionvienības vadošos spēlētājus, kuri meistarību attīstījuši vēl vairāk, savukārt RFC ”Livonia” vadītājs Jānis Zumenta vēlētos, lai visi labie ieguvumi būtu izmantoti arī valstsvienības spēlēs.

Cik smagi nāca ceturtais tituls pēc kārtas?

Bija grūti, patiešām grūti. Jau iepriekšējā reizē sacīju, ka gan piecpadsmitnieks, gan septiņnieks, izlašu spēles – tas viss pamīšus, izmētāja mūsu spēlētājus un tikai uz pēdējiem diviem posmiem varējām savāk visus kopā. Trenējāmies divas nedēļas, jo vairāk laika nebija kad gatavoties. Rezultāts ir ļoti labs. Aizrādījumu spēlētājiem tiešām nebūs. Vienīgi bija momenti 50:50, kur tiesnesis lēma ne mums par labu, taču mūsu spēlētāji pieļāva maz kļūdu. Kas interesantākais – visi spēlētāji radīja punktus un darbojās kā komanda.

Vai ”Livonia” ir kļuvusi krietni spēcīgāka, bet ”Miesnieki” palikuši iepriekšējā līmenī? Salīdzinot pavasara posmu, kad mūsu komanda piedzīvoja zaudējumus gan Latvijas kausā, gan čempionāta pirmajā posmā.

Tad mums nebija īstas komandas spēles, bet ”Miesnieki” šodien bija vājāki, izskatījās piekusuši, nepārliecināti. Ievēroju, ka pretiniekiem nebija arī vairāku spēlētāju. ”Miesnieki” ir komanda pret kuru vienmēr ir jāgatavojas un jākoncentrējas spēlei.

Tagad regbijs 7 tikai nākamajā gadā…

Viss darbs tagad būs veltīts piecpadsmitniekam. Sāksies izšķirošās spēles Latvijas kausa izcīņā, visa uzmanība turp. Tagad maksimāli gatavosimies tam. Ar tik lielu spēlētāji izvēli, kāda mums pašlaik, gribam uzvarēt.

Vai ir kādi spēlētāji par kuriem var sacīt, ka viņi savā meistarībā veikuši lielākos soļus uz priekšu?

Pēc traumas izārstēšanas atgriezies Pavels Tulubjevs, kurš sevi parāda ļoti labi. Otrajā posmā viņš nespēlēja, un tas mums bija ļoti liels iztrūkums. Domāju, ka šajā sezonā Kristaps Bērziņš, arī Valters Raņķis, kurš šodien lieliski nospēlēja aizsardzībā. Viņi ir pacēlušies. Tāpēc, ka agrāk bija vairākas lietas, kuras viņi izpildīja slikti. Kā Kristaps veica skrējienus pāri laukumam – tā jau ir ticība par savām spējām. Komandas darbs dod šo ticību. Vēl arī Norberts Bekmanis – ideāls, stabils spēlētājs, kurš vada visu komandas spēli. Jūt, kad atdot piespēli, kad skriet.

Kluba vadītājs Jānis Zuments:

Skaidrs ir viens – regbija līmenis Latvijā ceļas.Titulus un uzvaras gūt kļūst aizvien grūtāk un grūtāk. Varbūt ir neliela nožēla, ka Latvijā dominance pamazām paliek divu klubu ziņā, taču ”Livonia” duelī pret ”Miesniekiem” uzvaras izcīnīt kļūst aizvien grūtāk. Ļoti vēlētos, lai spēlētāji – kā ”Livonia”, tā ”Miesnieku” savu meistarību vairāk veltītu Latvijas izlasei. Lai mēs ar sasniegumiem varētu lepoties nevis valsts iekšienē, bet arī starptautiskajā arēnā.

Valters Nikans

Foto: Zigismunds Zālmanis (RFC ”Livonia”)