info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Sergejs Lisko: bija prieks strādāt ar Livonia uzbrucējiem

10.02.2016

Noslēdzot vairāk nekā divu nedēļu ilgo darbu ar RFC ”Livonia” uzbrucējiem, Latvijas valstsvienības galvenais treneris Sergejs Lisko pauda patiesu prieku, jo labumu no speciālajiem treniņiem būs guvuši gan spēlētāji, gan arī viņš pats.

”Vispār jau kopš senākiem laikiem bija runas par šādu iespēju. Cik zinu, arī Latvijas Regbija federācija bija ieinteresēta, lai izmantotu manu, kā izlases trenera palīdzību klubiem ārpus darba ar valstsvienību,” sacīja Lisko. ”Uz to atsaucās ”Livonia”, Jānis Zuments, kam šķlta, ka šāds treniņu process būs klubam ļoti noderīgs. Uzskatu, ka šīs nodarbības deva labumu ne tikai spēlētājiem, bet arī man pašam. Tāpēc, lai labāk saprastu Latvijas regbija problēmas. Nelielais treniņu cikls bija veltīts tikai darbam ar uzbrucējiem un ceru, ka tas bija vērtīgs.”

Patiesībā treniņu cikls nemaz nebija tik ”neliels”. Kopš 26. janvāra nodarbību skaits bija paliels, un pēc tām Lisko pauda pozitīvas emocijas saredzot nopietnu progresu spēlētājiem atsevišķu spēles elementu izpildē.

”Man patiešām bija patīkami strādāt ar cilvēkiem, kuri vēlējās gūt papildus informāciju par spēli. Tas ir abpusējs prieks,” sacīja Lisko, speciālists no Krievijas, kurš kopš 2013. gada rudens darbojoties Latvijā, ir kļuvis par patiesu mūsu regbija patriotu. ”Jānis Zuments bija šo treniņu iniciators. Pārliecinājos, ka šī ideja ir bijusi ļoti laba.”

Lisko pauda nožēlu par to, ka līdzīgās nodarbībās nav bijuši ieinteresēti citi klubi. ”Tas nav īsti saprotams. Iespējams, ka pārliecināti par to, ka var paši. Žēl. ”Livonia” izvēlējās pareizu virzienu. Bet mums taču visiem ir jādodas vienā virzienā!”

Galvenie virzieni treniņos darbā ar ”Livonia” bija spēlētāju kvalifikācijas celšana, spēles organizācija autos, kā arī tieši uzbrucēju darbība aizsardzībā. ”Beigās jau pavisam neslikti darbojās autos, kaut gan šis laiks vēl nav piemērots pilnām slodzēm. Vasarā jau būs vieglāk, un šajā elementā komanda izskatīsies nopietnāk,” sacīja Lisko.

”Līdz sezonas pirmajām spēlēm vēl laika daudz. Priecēja treniņu apmeklējums un tas, ka lielākā interese gandrīz vai bija no tiem puišiem, kuri skaitās kluba otrajā komandā. Vārdus nesaukšu, taču bija daži interesanti spēlētāji.”

Izlases galvenais treneris priecājās par to, ka spēlētāji šajos treniņos centās un izrādīja interesi. ”Es redzēju to, ka daži ļoti vēlas būt uzaicināti arī uz izlases treniņiem. Es gan ieturu savu līniju, un man šajā ziņā nevar būt īpašu simpātiiju pret kādu noteiktu klubu. Bija nopietns treniņu cikls, šaura specializācija. Un es redzu, ka klubs attīstās!”

Valters Nikans

Foto: Zigismunds Zālmanis (RFC ”Livonia”)