info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Sergejs Lisko: Vēlos mainīt izpratni par spēli..

16.10.2012

Latvijas regbija valstsvienības jaunais treneris Sergejs Lisko vēlas mainīt sapratni par spēli un ieviest jaunas vēsmas izlases spēlēs sākot Eiropas Nāciju kausa (ENC) izcīņas turnīru.

Krievijas regbija kluba Maskavas “Fiļi” galvenais treneris Lisko apvienos darbu klubā un Latvijas izlasē, kas ENC turnīru sāks 27. oktobrī izbraukumā pret Serbiju, bet 3. novembrī “Daugavas” stadionā Rīgā spēlēs pret Dāniju. Pavasarī Latvija 30. martā viesosies pie Andoras un 6. aprīlī pret Izraēlu spēlēs viesos.

21. oktobrī Latvijas universitātes stadionā ar spēli pret Lietuvu paredzēta Latvijas regbistu pārbaudes spēle, kurā jaunais treneris pārbaudīs komandas kandidātus.
“Latvijas regbijam ir liela vēsture. Taču es vēlos, lai tiktu pārskatīta sapratne par spēli,” sacīja Lisko. “Es ļoti ceru, ka došu labumu Latvijas regbijam un varēšu realizēt savas trenera vēlmes.”

Lisko klātienē svētdien vēroja Latvijas čempionāta spēli, kurā “Kalve” tikās ar “Eži/LMT”, taču lielāku iespaidu viņš cer gūt no pārbaudes spēles pret Lietuvu. Latvijas klubu treneri ir lūgti ieteikt kandidātus valsts izlasei.

Pirmajā spēlē Nāciju kausa turnīrā nepiedalīsies Krievijas čempionvienības Krasnojarskas “Jeņisej” regbisti Jurijs Baranovs un Uldis Saulīte, jo viņiem vēl būs jāaizvada pēdējā spēle nacionālajā čempionātā. Abi potenciālie līderi būs Rīgā uz 3. novembra spēli, kad valstsvienībā noteikti spēlēšot arī trešais Latvijas regbija profesionālis Nauris Bērziņš, kurš klubu līmenī Krievijā pārstāv Kazaņas klubu.
Pēc izkrišanas no Eiropas Nāciju kausa 2A divīzijas Latvijai nākamās divas sezonas jāspēlē pakāpi zemākajā 2B divīzijā. Pirmajā sezonā apļa turnīrā tiks noskaidrota šīs grupas uzvarētāja komanda, kas iegūs tiesības piedalīties Pasaules kausa (PK) kvalifikācijas spēlēs.

2015. gada PK finālturnīrs notiks Anglijā ar 20 komandu piedalīšanos. Saskaņā ar 2011. gada PK rezultātiem no Eiropas tam jau kvalificējušās sešas komandas, visas, kas piedalās Sešu nāciju turnīrā, ‒ Francija, Anglija, Velsa, Skotija, Īrija un Itālija. Kvalifikācijas kārtās tiks noteiktas trīs komandas no Eiropas, bet vēl vienai ir cerības tikt uz finālturnīru pēdējās cerības turnīrā.

Šogad izlasei plānoti 10 treniņi, 21. oktobrī pārbaudes spēle pret Lietuvu, 27. oktobrī Eiropas Nāciju kausa izcīņas spēle izbraukumā ar Serbiju, bet 3. novembrī pulksten 14.00 “Daugavas” stadionā pret Dāniju.

Īss Sergeja Lisko CV

RK „Fiļi” (Maskava) galvenais treneris, Sporta meistars

Dzimis: 1974. gada 14. augustā Maskavā

Ar regbiju sācis nodarboties 1986. gadā klubā „Fiļi”

Spēlējis trešās līnijas uzbrucēja pozīcijā (Nr. 6–8)

Pirmais treneris: Perts Etko

Spēlētāja karjera: RK „Fiļi” 1990-1999 g.

Trenera karjera: 2001-2005. g. RK „Fiļi” (jaunatnes komandas treneris), 2004-2008 g. Krievijas jaunatnes un junioru izlases galvenais treneris, 2005-2007 g. uzbrucēju treneris RK „Slava”, 2007-2009 g. RK „Slava” dublējošā sastāva galvenais treneris, no 2012 g. janvāra – RK „Fiļi” galvenais treneris.

Panākumi: Krievijas regbija čempionāta bronzas medaļnieks.

Ģimenes stāvoklis: Precējies.

Jānis Erenbergs,
Latvijas Regbija federācijas
preses sekretārs