info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Svelme un karsta cīņa sezonas sākumā Upesciemā

12.07.2020
“Garkalne/Livonia” regbisti sestdien, 27. jūnijā, lielā svelmē Upesciema stadionā aizvadīja pirmo oficiālo spēli. Karsti bija ne tikai laika apstākļi, karsti gāja arī lieliskajā Upesciema stadionā – diemžēl, Baltijas TOP līga iesākot ar zaudējumu 23-40 (13-13) principiālajā Latvijas derbijā pret “Miesnieki” vienību.
Regbija fani bija noilgojušies pēc pirmās oficiālās spēles Latvijā, turklāt laika apstākļi bija vasarīgi svelmaini, tādējādi Upesciemā bija vērojams patīkami liels regbija līdzjutēju pulks. Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, Upesciema stadionā drīkstēja atrasties 300 skatītāji, tāpēc daudziem regbija faniem saistošo Latvijas klasiku nācās vērot aiz sētas, jo bija pārsniegts limits.
“Garkalne/Livonia” uz Baltijas TOP līgas laiku sastāvu pastiprinājusi ar diviem leģionāriem – Enzo Ignacio Beltramino un Joel Soria Ibañez, kuri pirmajā spēlē pierādija, ka būs labs papildinājums Latvijas čempioniem.
Pati cīņa nelika vilties, jo pēdējo gadu abi Latvijas spēcīgākie klubi sagādāja īstu regbija “saldo ēdienu”. Jau sākumā “miesnieki” izlēma nevirzīties uz piezemējumu un uzņēmās vadību ar precīzu soda sitienu. “Livonieši” parādā nepalika, “miesnieki” vēlreiz ar sodu atguva vadību, bet tad “livoniešu” jaunais kapteinis Valters Raņķis pie pretinieku ieskaites zonas viltīgi un ātri ievadīja bumbu spēlē, burtiski iespiežoties piezemējuma zonā. Sekoja realizācija un pirmo reizi vadībā jau mājinieki “Garkalne/ Livonia” (10-6). Diemžēl, tā bija vienīgā reize, kad livonieši bija vadībā spēlē.
“Miesnieki” atrada robu livoniešu aizsardzībā un atguva vadību 13-10, bet puslaika pēdējās sekundēs “livoniešu” jaunieguvums Beltramino atkal bija aukstasinīgs, realizējot savu trešo sitienu (divi sodi un realizācija). Puslaikā likumsakarīgs līdzsvars uz tablo 13-13.
Otro puslaiku atkal ar sodu sāk “miesnieki”, bet mirkli vēlāk Beltramino kāja atkal nenodreb un atjaunots neizšķirts 16-16. Diemžēl, savas iespējas “livonieši” neizmantoja, turpretī “Miesnieki” sodīja mājiniekus par kļūdām – tuvojoties mača izskaņai “livonieši” nonāca zaudētājos ar 16-33. Vigo Valdava juniora piezemējums un realizācija (Beltramīno) deva nelielu intrigu, tomēr pēdējo vārdu mačā teica “Miesnieki” – piezemējums, realizācija un viesu uzvara ar 40-23.
Par labāko “Garkalne/Livonia” rindās atzina Norbertu Bekmani. “Galvenokārt, mums pietrūka bumba uz veijeri. Bija tehniskas kļūdas, bet mūsu priekšrocība – un to var redzēt spēlēs – ir tad, kad vairāk spēlējam uz malu. To varbūt vajadzēja izmantot vairāk, izdarīt kādu sitienu ar kāju. Būtu citādāk, ja vairāk kontrolētu bumbu un būtu veijeris izmantots. Savā ziņā nerealizējām taktiku. Variācija ir vajadzīga laukumā, bet pārāk daudz likām spēlēt cīņā.
Godīgi sakot, patīkami pārsteidza abu komandu fiziskā kondīcija, jo šādā sutoņā bija kārtīgs, fizisks regbijs. Ļoti labi nocīnījās abas komandas. Varēja sajust, ka visi noilgojušies pēc regbija, tas arī attainos daļēji kļūdas, jo tā vēlme bija ļoti liela. Turklāt vēl spēle starp abiem Latvijas “dūžiem”. Varēja redzēt, ka visi noilgojušies pēc regbija grib spēlēt regbiju – visi mīl regbiju!
Mums praktiski kopā optimālajā sastāvā bijis tikai viens treniņš, var redzēt, ka vēl nav tā labākā saspēle. Bija problēmas un tagad zinām, uz ko jāvērš uzmanība treniņos.
Svaigas vēsmas ienesa abi ārzmemnieki, jo var just, ka ir nedaudz citāds stils un skatījums. Bet abi bija ļoti aktīvi, ļoti labs līmenis, un gribu vēl vairāk uzspēlēt ar viņiem, kas tikai uzlabotu mūsu kopējo spēli. Kopumā viņi labi iekļāvušies komandā un ar katru spēli avien vairāk dos pienesumu komandā, jo iederas mūsu stilā.”
Šajā sezonā Baltijas TOP līgā spēlē sešas komandas: kopā ar Latvijas regbija abiem flagmaņiem cīnās četras Lietuvas vienības – “Baltrex-Šiauliai”, “Vairas-Kalvis-Jupoja”, “Šiauliai” un “Ažuolas”. Pēc viena apļa turnīra četras labākās vienības iekļūs pusfinālā.
Livoniešiem tagad nākamajā sestdienā, 4. jūlijā, gaidāms izbraukums uz Lietuvu un cīņa pret “Šiauliai”, bet 18. jūlijā Upesciemā uzņemsim “Vairas-Kalvis-Jupoja”.