info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Trešdien LČ spēle Jelgavā pret LLU

14.05.2013

Savu otro spēli Latvijas čempionātā “Garkalne/Livonia” aizvadīs 15. maijā “Daugavas” stadionā Jelgavā pret LLU vienību, kurai šī būs jau trešā spēle pēc kārtas, kurā to nevarēs uzskatīt par favorīti.
Savu ceturto sezonu valsts meistarsacīkstes “Garkalne/Livonia” piecpadsmitnieks sāka 5. maijā viesos pret RK “Baldone”, ko pārspēja ar 87:5. Savukārt LLU regbisti aizvadījuši jau divus mačus, kuros rezultāti Arvja Pilenieka komandai nav pārāk iepriecinoši, jo piedzīvoti zaudējumi pret pagājušā gada attiecīgi sudraba un bronzas medaļu ieguvējiem – “Kalvi” (0:63) un “LMT/Ežiem” (0:88).

Vēstures fakti liecina, ka “Garkalne/Livonia” iepriekšējās divās spēlēs izbraukumā pret LLU nav trūcis kaislību pēc kurām komandām nācies uz laiku spēlēt nepilnos sastāvos. Pagājušajā gadā Jelgavā tiesnesis abu komandu spēlētājiem piešķīra piecas, bet aizpagājušajā gadā Ozolniekos – pat sešas dzeltenās kartītes.

Savstarpējo spēļu bilance “Garkalne/Livonia” ir pozitīva. 2010. gada 3. jūnijā Ozolnieku vidusskolas stadionā pa piezemējumam izdarīja abu paaudžu Vigo Valdavi, bet komanda uzvarēja ar 41:17. Otrajā posmā – 20. oktobrī livonieši jau bija pārāki ar 62:0. Zaudējums tika piedzīvots 2011. gada 13. maija spēlē Ozolniekos “Garkalne/Livonia” zaudēja ar 12:29, taču 12. septembrī Upesciemā revanšējās ar 28:17.

Abu komandu spēlē 2012. gada 4. jūnijā “Daugavas” stadionā Jelgavā viesi guva uzvaru ar 39:14, bet mājiniekiem ar piezemējumu un iesistu realizāciju izcēlās Deivids Cjukša, kurš tagad jau ir “Livonia” spēlētājs.

Ja par 2013. gada turnīru kopumā, tad līdz šim čempionātā aizvadītajās sešās spēlēs uzvarētāji vienmēr saņēmuši arī bonusa punktu par vismaz četriem piezemējumiem, gūstot tik pārliecinošas uzvaras, lai zaudētāji atpaliktu vairāk nekā septiņus punktus un par to bonusa punktu nesaņemtu. Tāpat kā nenopelnot punktu par četriem piezemējumiem.

Pa divām uzvarām šobrīd ir RK “Miesnieki” un “LMT/Ežiem”, pa uzvarai – “Garkalne/Livonia” un “Kalvei”. Pa zaudējumam – Valmieras “Fēniksam” un “Vikingi/Grobiņa”, pa diviem zaudējumiem – RK “Baldone” un LLU regbistiem. Pēc apļa turnīra aizvadīšanas komandas dalīsies divos četriniekos.

Čempionāta trešās kārtas spēli trešdien viesos aizvada arī “Livonia” aiznākamie pretinieki (24. maijā, Latvijas kausa ceturtdaļfināla spēlē) “Kalve”, kas pārbaudīs RK “Baldone” izturību.

Valters Nikans, RFC “Livonia” preses sekretārs

Foto: Zigismunds Zālmanis (”Nikon”)