info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv

Trilleris Šauļos sarezģī dzīvi Baltijas TOP līgā

12.07.2020
“Garkalne/Livonia” sestdien pirmo reizi pēc Covid-19 krīzes jaunajā sezonā devās pie kaimiņiem un Šauļos aizvadīja otro spēli Baltijas TOP līgā. Kārtīgā regbija trillerī piedzīvots sāpīgs zaudējums 20-24 (15-17) pret “Šiauliai”.
Pēc zaudējuma Baltijas TOP līgas pirmajā mačā “Miesniekiem” treneri veica izmaiņas sastāvā, kā arī abiem viesspēlētājiem Žoelam Ibanjesam un Enzo Ignacio Beltramino pievienojās vēl arī devītais numurs Šons Beikers, kurš Latvijas klasiku pirms nedēļas vēroja no tribīnēm.
Izmaiņas sastāvā sākotnēji deva rezultātu, jo ļoti rezultatīvi iesāktā spēlē livonieši ieguva pārsvaru 15-10. “Garkalne/Livonia” bija tuvu rezultāta palielināšanai, bet pa rupju kļūdu uzbrukumā Šauļu regbisti sodīja ar ātru pāreju uzbrukumā un sekojošo piezemējumu+realizāciju. Pēdējās bumbas izspēlē livonieši atkal bija tuvu vadības atgūšanai, bet lielais azarts deva blakusefektu – kļūdas. Tieši tehniskais brāķis neļāva pārtraukumā doties vadībā.
Otrajā puslaikā livonieši atguva vadību, daudz aktīvāk uzbruka un kontrolēja bumbu, bet ātrie Šauļu regbisti atbildēja ar “asiem dūrieniem”, caurlaužot Latvijas čempionu aizsardzību. “Garkalne/Livonia” aizsardzība vairākus šādus pretinieku centienus veiksmīgi apturēja, tomēr viens ātrais izrāviens mājiniekiem bija veiksmīgs. Precīza arī realizācija, un 20-24 no Latvijas čempionu skatu punkta.
Kārtiga drāma bija pēdējās minūtes un vairāk nekā piecas minūtes pēdējās bumbas izspēlē. Livonieši vairākas reizes bija burtiski soļa attālumā no piezemējuma, kas dotu uzvaru, bet allaž Šauļu regbisti atvairīja uzbrukumus. Pēdējās bumbas izspēlē “Garkalne/Livonia” uzbrukumi bija vēl masīvāki, pāris reizes bumba arī bija jau piezemējuma zonā, tomēr ovālās bumbas piezemējumu tiesnesis nefiksēja. Sekoja vēl viens Latvijas čempionu uzbrukumu vilnis, to ar pēdējiem spēkiem atvairīja Šauļu regbisti, bet tehniska kļūda pārvilka svītru “Garkalne/Livonia” centieniem.
Livoniešiem tagad priekšā stāv smags pārbaudījums, jo būs jāpieliek maksimālas pūles, lai pacīnītos par iekļūšanu “play off”. “Garkalne/Livonia” vēl jātiekas ar “Vairas-Kalvis-Jupuoja” (18. jūlijā “Mājās”), “Baltrex” (25. jūlijā Šauļos) un “Ažuolas” (1. augustā “Mājās”). Šajos mačos jāgūst vismaz divas uzvaras, kas tad varētu pavērt ceļu uz pusfinālu.
Pirms izšķirošajām Baltijas TOP līgas spēlēm “Garkalne/Livonia” iesildīsies septītniekā. 12. jūlijā mājīgajā Upesciema stadionā tradicionālais “Garkalnes kauss” šoreiz būs arī Latvijas kauss septītniekā.