info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Trīs mūsu komandas startē Latvijas Jaunatnes čempionāta pirmajā posmā

1.05.2017

Svētdien, 30. aprīlī, Jelgavā, RAF stadionā notika Latvijas Jaunatnes meistarsacīkšu pirmais posms, kas pulcēja 17 komandas trijās vecuma grupās. Startēja arī RFC “Livonia” vienības “Livonia/BigBen”, “Livonia/Vidzeme” U11 grupā un RFC “Livonia” U13 divīzijā.

Laika apstākļi bija samērā normāli, spīdēja saule, pūta gan diezgan spēcīgs vējš, taču vismaz nelija lietus. Komandas Jelgavā sacentās U11, U13 un U15 vecuma grupās, savukārt U17 puiši spēles šogad aizvada pēc savstarpējās vienošanās.

Jāatgādina, ka Jaunatnes čempionāts šogad noritēs sešās kārtās – trīs no tām notiks pavasarī, bet trīs rudenī. Pavasara posmi ieplānoti šādos datumos: 30. aprīlī Jelgavā, kas nu jau ir noticis, 14. maijā Rīgā, pulksten 11.00 Anniņmuižas stadionā un 3. jūnijā Priekuļos, pulksten 11.00 vidusskolas stadionā. Sacensībās uzvarēs tās komandas, kas sešos posmos iekrās visvairāk punktu.

“Šogad esam nolēmuši strādāt pie pašiem regbija kluba piramīdas pamatiem, tāpēc lielāko vērību jau laicīgi pievērsām U11 un U13 vecuma grupas komandām,” pastāstīja RFC “Livonia” prezidents Vigo Valdavs. “Vienpasmitgadīgo jauno regbistu grupā divas mūsu komandas sešu vienību konkurencē izcīnīja otro un trešo vietu. “Livonia/BigBen”, kas lielākoties pulcē Rīgas Maskavas priekšpilsētas jaunos regbija censoņus, spēlēja trenera Aivara Krūmiņa un viņa asistenta Artūra Pavlova vadībā, izcīnot otro vietu. Savukārt “Livonia/Vidzeme” cīnījās trenera Ulda Ozoliņa un viņa palīdzes Viktorijas Brikmanes vadībā, iegūstot godpilno trešo vietu.”

“U13 grupā RFC “Livonia” komandai šoreiz gan diemžēl starts pagalam nepadevās,” ar nelielu nožēlu atzīst Valdavs. “Mūs pievīla vairāki Upesciema puiši, kuri tā arī Jelgavā neieradās… Bija gan rīdzinieki, gan jaunpiebaldznieki, taču ar to šoreiz nepietika. Būs jāveic pārrunas!”

“Jelgavā starts sanāca tīri tā nekas,” informēja “Livonia/Vidzeme” galvenais treneris Uldis Ozoliņš. “U13 vecuma grupā puišiem spēle gan nesanāca, taču ar vienpadsmitgadīgo zēnu spēli esmu apmierināts. Jāsaka gan, ka trīspadsmitgadīgo grupa ir nedaudz neveiksmīgi izveidota. Vajadzētu ieviest U12 divīziju, kā tas ir visur regbija pasaulē. Bet nu kā pagaidām ir, tā jāspēlē. U11 grupā “Livonia/Vidzeme” komandas rindās šoreiz izcēlās brāļi Kristers un Kristaps Spirģi. Abi ir ātri regbisti un var dienās sanākt par lietaskokiem.”

“Mūsu puikas nospēlēja godam,” piebilda “Livonia/BigBen” galvenais treneris Aivars Krūmiņš. “Visa komanda vienkārši ir malači. Parādījām sevi no labākās puses. Šie zēni ir ar raksturu! Finālā nedaudz pietrūka maiņas spēlētāju, bet citādi esmu ar izcīnīto otro vietu apmierināts. Ar astoņiem piezemējumiem visā turnīrā izcēlās komandas kapteinis Gļebs Vorobjovs, bet Sofija Suhotina atzīmējās ar cīņassparu un raksturu.”

FOTO: Zigismunds Zālmanis (RFC “Livonia”)