info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv

Uzvara drēgnos laika apstākļos un mazākumā

26.10.2020
“Livonia” galvenā komanda “Livonia/Hardy Working Tools” sestdien, 17. oktobrī, ar drošu uzvaru noslēdza Rīgas atklātā čempionāta pamatturnīru – trešajā mačā drēgnos laika apstākļos un otro puslaiku aizvadot mazākumā ar 64-31 (33-12) pieveikta “Halipapa” komanda.
Tā kā dienas pirmajā spēlē “Lāči/Mūkusalas BC” pieveica “Eži/EK Sistēma” (eži visu maču aizvadīja 12 regbistu sastāvā), tad livonieši vairs nevarēja cerēt uz pirmo vietu pamatturnīrā. Pēc apļa turnīra “Livonia/Hardy Working Tools“ palika otrā un nākamo sestdien pusfinālā tiksies ar “Eži/EK Sistēmas”, bet “Lāči/Mūkusalas BC” tiksies ar “Halipapa”.
“Livonia/Hardy Working Tools” spēlē pret “Halipapa”, saskaroties ar grūtībām, parādīja raksturu, nesalūza un beigās guva itin pārliecinošu uzvaru. Jau pirmā puslaika vidū ar traumām laukumu atstāja Artūrs Baranovskis un Ņikita Kungurovs (nospēlēja neilgu brīdi, nomainot tieši “Bārniju”, un uzreiz viņam tika pārsists vaigs). Pirmā puslaika beigās vēl malā nokliboja viens no komandas balstiem Klements Barijs, maiņas vairs nebija atlikušas un visu otro puslaiku livonieši nocīnījās mazākumā. Jāpiebilst, ka jau otro maču Rīgas čempionātā visas 80 minūtes laukumā aizvadīja Nikolajs Petjuņins jeb “Pitons”.
Problēmas tikai stiprināja livoniešus, puiši kārtīgi “nokapāja” pret fiziski spēcīgākiem pretiniekiem, kuri pārliecinoši bija labāki cīņā. Tomēr livonieši pretī lika ātrumu, saspēli un komandas spēli. Arī vairāki strīdīgi tiesnešu lēmumi (arī viena piezemējuma anulēšana) tika uztverti mierīgi un uz tiem livonieši allaž atbildēja ar piezemējumu.
Pirmo piezemējumu mačā veica Baranovskis, bet neilgi jau pēc tam viņam nācās atstāt laukumu traumas dēļ. “Halipapa” pirmajā puslaikā daudz turēja bumbu, bet tas gan viņiem nepalīdzēja. Pēc Bārnija piezemējuma “Halipapa” gan izdarīja piezemējumu, bet drīz vien livonieši ar Klementa Barija aktivitātēm panāca 21-5, bet puslaiku noslēdza ar 33-12.
Otrā puslaika sākumā livonieši palielināja pārsvaru, bet tad “Halipapa” “iededzās”, veica divus piezemējumus un pietuvojās līdz 26-40. “Livonia/Hardy Working Tools“ īstajā brīdī parādīja raksturu. Bumbu ienesa Kaspars Uķis un Eduards Želvis, Barija sitienus labi aizstāja Markuss Voitečko un 52-26. Tad savu potenciālu parādīja Miķelis Jurevičs, un beigās graujoša uzvara ar 64-31.
Rīgas čempionāta pusfināla spēles 24. oktobrī, bet 31. oktobrī fināls un spēle par 3. vietu.