info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Uzvara ir mērķis arī Garkalnes kausa izcīņā

19.07.2013

Pēdējos koptreniņos vēdekļa spēlētāji darbojās jau ar domu par sestdien paredzēto Latvijas čempionāta otro kārtu. “Domāju, ka nekas krasi nebūs mainījies salīdzinājumā ar sezonas sākumu,” saka Bērziņš, ātrāko kāju īpašnieks Latvijas regbijā. Viņš piekrīt viedoklim, ka arī otrajā posmā finālā visdrīzāk atkal tiksies “Autowelt/Livonia” un “RE-Fort/Miesnieki”. Abas komandas spēlējušas trīs pēdējo nozīmīgāko Latvijas regbija 7 turnīru – Latvijas čempionāta posmu un kausa izcīņas finālos. “Vienīgi nav zināms, kādā stāvoklī būs “miesnieki”, jo puse šīs komandas ar autobusu brauc mājās no Universiādes Kazaņā. Labi vēl, ka pēdējā spēle bija otrdien, bet ja būtu vinnējuši kanādiešus? Tad par devīto vietu nāktos spēlēt trešdien un ar ierašanos būtu vēl lielākas problēmas.”

“Autowelt/Livonia” kapteinis domā, ka arī trīs kārtas regbija 7 čempionātā ir optimāls variants. “Tas labi, ka līdz vasaras vidum viss septiņnieks būs beidzies, jo komandas tad pilnībā varēs koncentrēties uz spēlēm lielajā regbijā.”

Bērziņš atzinīgi izteicās par ideju izšķirošo posmu regbija 7 čempionātā rīkot Ventspilī, kur tas notiks 10. augustā “Ghetto Games” laikā. “Vēl nekad Ventspilī nav spēlēts regbijs. Domāju, ka arī skatītājus tas varētu ieinteresēt.”

Komandas vadītājs Jānis Zuments cer, ka līdz sestdienas turnīram nepieciešamās formalitātes paspēs nokārtot Reinis Pepa un šis LMT “Ežu” spēlētājs varēs palīdzēt “Autowelt/Livonia” septiņnieka čempionātā. Ar iepriekš livoniešiem septiņniekā palīdzējuši daži citu klubu pārstāvji, taču no tiem, kas spēlēja pirmajā posmā Siguldā – Jurijs Franguļans no SK “Ovāls” šobrīd atrodas Gruzijā, kā arī pašu spēlētājs Jurijs Fomins – Krievijā. “Komandā noteikti būs trīs lietuvieši – Toms Zibolis un Vaidots Gaubs jau spēlēja pirmajā posmā. Trešais būs Vitars Blošķis, kurš pie mums spēlēja jau piecpadsmitniekā.”

Garkalnes kausa izcīņa risināsies ceturto reizi. “Kurši/Livonia” uzvarēja pirmajā gadā, bet pēc tam divas reizes finālspēlē uzvarētājas bija RK “Miesnieki” komandas “LDE Miesnieki” un “RE-Fort/Miesnieki”.

Sestdienas turnīrā startēs deviņas komandas. Pirmā spēle priekšsacīkstēs plānota plkst. 11, bet finālspēles sākums – plkst. 15.54. Skatītājiem Upesciemā darbosies kafejnīca, notiks dažādi konkursi, bet bērniem būs uzstādītas piepūšamās atrakcijas. Ieeja brīva.

Valters Nikans, RFC “Livonia” preses sekretārs

Foto: Autors: Zigismunds Zālmanis (“Nikon”)