info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv

Uzvara izslīd no rokām un samierinamies ar “mazo finālu”

8.10.2019

Lieliski aizvadīts mačs, emocijām bagāta cīņa un parādīts raksturs šoreiz nepalīdzēja “Garkalne/Livonia” sagādāt pārsteigumu Baltic Top league debijā, un nāksies cīnīties par bronzas medaļām.

Sestdien “livonieši” ar krietnu atbalstītāju pulciņu devās uz Šauļiem, kur Baltijas TOP līgas debijas sezonā pusfinālā tikās ar vietējo Regbio Klubas Vairas. Pērn Šauļu komanda kļuva par Baltijas TOP līgas čempioniem, bet šajā sezonā komandas varenums nedaudz krities. Kā norādīja vairāki regbija cilvēki, “Vairas-Kalvis-Jupoja” šajā sezonā ir “ņemami”, bet to vajadzēja apliecināt laukumā. Diemžēl, ar teicamu sniegumu šoreiz bija par “īsu” – zaudējums ar 32-38 (18-13).

Lietuvieši spēles sākumā trīs punktu vadību ieguva ar soda sitienu, bet livonieši bez lieka stresa pārņēma iniciatīvu ne tikai laukumā, bet arī uz rezultāta tablo (13-3). Ar soda sitieniem un realizāciju sevi apliecināja argentīnietis Pedro Caceres Garzon, bet piezemējums Gregors Gorohovskis. Turpinājumā Ivo Kapiņš panāca arī 18:6, bet puslaika beigās izlaists piezemējums – vadība gan saglabāta (18-13).

Spraigi notikumi risinājās otrajās 40 minūtēs. Lai gan mājinieki atguva vadību, “Garkalne/Livonia” emocionāli atspēlējās, ar Edgars Polikevics piezemējumu panākot 25-25. Diemžēl, tobrīd Šauļu vienība lauza cīņas gaitu, kas bija izšķirošs brīdis mačā. 13 zaudēti punkti neilgā laika posmā un jau 25-38. Izmisīgie centieni glābt situāciju nedeva cerēto – Gundars Grieķis piezemējums un Garsona realizācija ļāva tikai samazināt starpību. Zaudējums ar 32-38, bet vairota apzinība, ka ir iespējams cīnīties ar Lietuvas regbija dūžiem.

Tagad livoniešiem dota nedēļa, lai savestu kārtībā veselību, atgūtu psiholoģisko pārliecību un dotos cīņā par Latvijas čempionāta zeltu. Šo sestdien RTK stadionā Rīgā izšķirošā cīņa pret Miesnieki, ko pirmajā duelī izdevās pieveikt ar 21-14. Uzvara vai neizšķirts ļaus livoniešiem pēc divu gadu pārtraukuma atgūt Latvijas spēcīgākā kluba titulu. Tāpēc aicinām visus “Livonia” atbalstītājus un kluba biedrus uz RTK stadionu, lai ar atbalstu laukuma malā palīdzētu izcīnīt čempionu titulu.

Pēc “attiecību noskaidrošanas” Latvijas čempionātā abas vietējās komandas aizvadīs vēl vismaz divas savstarpējās spēles Baltijas TOP līgas mazajā finālā, jo arī “Miesnieki” piedzīvoja zaudējumu savā pusfinālā pret BALTREX – ŠIAULIAI. Livonieši un “Miesnieki” Baltijas bronzas medaļniekus noskaidros sērijā līdz divām uzvarām – spēles paredzētas 28. septembrī, 5. oktobrī un, nepieciešamības gadījumā, 12. oktobrī.