info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv

“Viss ir labs, kas lab beidzas” jeb izglābšanās Upesciemā

5.09.2020
“Viss ir labs, kas labi beidzas” – tā varētu raksturot Upesciemā notikušo nervus kutinošo Latvijas čempionāta spēli, kurā “Garkalne/ Livonia” saņēmās un ar 36-14 (7-9) pieveica “Jūrmalu”.
Livonieši lēnām atgūstās pēc traumu likstām, daži no “lazaretes” atgriezušies ierindā, bet joprojām komanda nespēlēja optimālajā sastāvā. Otrdien praktiski visu dienu lija lietus, bet lieliski sagatavotā Upesciema stadiona laukuma kvalitāti tas daudz neietekmēja. Tomēr laika apstākļi gan ietekmēja abu komandu sniegumu, jo nācās saskarties ar vairak tehniskām kļūmēm kā ierasts.
Jābilst, ka maču šoreiz tiesāja ilggadējais Latvijas tiesnesis Raimonds Priednieks, kurš pēdējos gadus dzīvo Vācijā un arī tiesā Vācijas un Šveices regbija čempionāta mačus.
Jau ar mača sākumu jūrmalnieki parādīja “zobus”, kontrolēja bumbu, nekautrējās tuvoties piezemējuma zonai, tādā veidā nedaudz šokējot mūsu regbistus. Kūrortpilsētas regbisti izmantoja livoniešu pārkāpumus, un ar soda sitienu ieguva vadību 3-0. Nedaudz “iemigušie” livonieši uz “Jūrmalas” apņēmību nereaģēja, par ko nācās dārgi samaksāt – domājams, ka treneri, līdzjutēji un kluba vadība pazaudēja dažas nervu šūnas nervozajā mačā. Vēl divi jūrmalnieku precīzi sodi un jau 0-9 (no “Garkalne/Livonia” pozīcijām). Burtiski pēdējās pirmā puslaika minūtēs Janekam Taškānam izdodas veikt piezemējumu, Valērijam Runco iesit realizāciju un jau cerīgākais 7-9.
Pārtraukums gan nenāca par labu livoniešiem, jo nogulēta “Jūrmalas” saspēle, izlaists piezemējums un otrā puslaika sākumā rezultāts kļūst pavisam nepatīkams 7-14. Pēc “Jūrmalas” piezemējuma sekoja kārtīga komandas sapulce, kas, visticamāk, arī sapurināja livoniešus. Neviens no mūsu regbistiem pat neskatījās izpildīto realizācijas sitienu, jo bija jātiek galā ar pašu radītām problēmām…
Vairākas ātras saspēles, laba bumbas kontrole un apņēmība palīdzēja pārņemt kontroli spēlē, turklāt jūrmalnieki uz 10 minūtēm palika mazākumā par rupjību. Saķeršanās ar pretiniekiem un jūrmalnieku noraidījums deva to vajadzīgo “uguntiņu” livoniešu acīs, kas izmainīja spēles gaitu. Reinis Pepa samazināja starpību, tad trīs piezemējumi Džoelam Sorijam (viņam otro spēli pēc kārtas jau trīs piezemējumi!!!!), bet punktu uzvarai pielika Markuss Voitečko. Beigās laimīga uzvara ar 36-14, turklāt arī gūts tik svarigais bonusa punkts, par ko otrā puslaika sākumā livonieši vēl varēja tikai sapņot.
Gundars Grieķis, “Garkalne/Livonia” spēlētājs: “Komanda reāli pamodās tikai pēc pirmajām 35 minūtēm. Pirmajā pusstundā mums bija tikai aizsardzība, aizsardzība un aizsardzība. Skaidrs, ka nevari tikt pie punktiem, ja visu laiku atrodies savā laukuma pusē. Pašam grūti saprast kāpēc gulējām – laikam kādam likās, ka būs vieglāk. Pēc tam pamodāmies un sākām spēlēt savu spēli – cīnījāmies, “atkapājāmies” un spēle aizgāja. Neteikšu, ka tagad mums ir slikts sastāvs, vienkārši vairākiem spēlētājiem vēl nav uzkrāta pietiekoši liela pieredze. Vienubrīd mums bija pat 12 savainoto spēlētāju, bet situācija uzlabojas – pēc nedēļas uz spēli pret “Ežiem” jau gatavojamies būt gandrīz labākajā sastāvā”.
“Garkalne/Livonia” pēc šīs uzvaras ar 10 punktiem atgriezusies Latvijas čempionāta vadībā. Tagad komandai ir nedēļa, lai sadziedētu savainojumus, atgūtu spēkus un optimālā sastāvā dotos cīņā pret allaž sīkstajiem “Eži/EK Sistēmas” regbistiem. Spēle 11. augustā atkal notiks Upesciema stadionā. Sākums pulksten 19:30. Gaidām visus “Garkalne/Livonia” atbalstītājus kuplā pulkā atbalstīt mūsu komandu!