info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv

Zibolis: es redzu uguni puišiem acīs

15.05.2015

”Garkalne/Livonia” galvenais treneris Toms Zibolis pēc piektdien, 15. maijā piedzīvotā zaudējuma ”Miesnieki/Ķekava” komandai ar 15:34 sacīja, ka otrais puslaiks bija krietni atšķirīgs no pirmā, kurā tika pildīts spēles plāns, taču neraugoties uz neveiksmi, viņš ir redzējis uguni spēlētāju acīs.

Pirms nepilniem diviem gadiem, kad abas komandas pēdējo reizi tikās Rīgas Tehniskās koledžas laukumā, ”Livonia” arī zaudēja. Taču toreiz spēlei nebija nekādas lielas nozīmes pirms ”Super 4” turnīra. Šāgada čempionāta Nolikums paredz divu pirmo komandu finālspēli par zelta medaļām pēc pamatturnīra, un šo finālu Zibolis arī patur prātā uzskatot, ka nekas vēl nav beidzies.

Pirmo puslaiku ”Livonia” noslēdza savā labā, bet piezemējumus izdarīja komandas kapteinis Ainārs Bērziņš un Reinis Pepa, kurš vēlāk dabūja 10 minūšu piespiedu atpūtu pēc dzeltenās kartītes. Kristaps Bērziņš iesita realizāciju un sodu, bet komanda par šo zaudēto spēli nopelnīja ”nulli” punktu un paliek trešajā vietā turnīra tabulā, kamēr ”Miesnieki” ieguvuši jau itin solīdu pārsvaru pēc punktiem. Tomēr nevajag aizmirst, ka līdz čempionāta noslēgumam 10. oktobrī vēl daudz spēļu, bet zelta medaļas dalīs divas pirmās pēc desmit spēlēm.

”Spēle bija ļoti asa, bet mēs pieļāvām kļūdas. Pirmajā puslaikā sākām ļoti labi. Spēlētāji ievēroja spēles plānu, taču ietekmēja tiesneša pieļautā kļūda. Sākās problēmas ar disciplīnu, arī uzbrukumi netika pabeigti, kad tika pazaudētas bumbas. Ir redzams, ka tiesneši mūs ne pārāk mīl. Vismaz strīdīgākās situācijās lēmumi nebija mūsu pusē,” pēc spēles sacīja Zibolis.

”Mums jācenšas uzlabot disciplīnu. Sarkanās kartītes dēļ pret ”Miesniekiem” jau nevarēja spēlēt Gundars Grieķis. Šodien dzelteno kartīti nopelnīija Reinis Pepa,” norādīja treneris. ”Bet pretinieki ļoti labi parādīja raksturu. Mums ir jāņem piemērs, kā darboties grūtās situācijās. Ja mums otrais puslaiks būtu tāds, kāds bija pirmais… Bet puišiem ir uguns acīs. Gatavosimies nākamajām spēlēm. Vēl jau būs arī čempionāta fināls. ”Miesniekiem”, atšķirībā no mums, ir arī lielāks rezervistu soliņš. Savukārt daudziem mūsējiem ir sakrājušās mikrotraumas, bet vadošajiem spēlētājiem – daudz spēļu arī izlasēs. Nevienu šajā spēlē izcelt nevēlos. Mēs esam komanda kā ģimene un augam visi kopā.”

Jāpiebilst, ka pēc gada pārtraukuma valsts čempionātā savā spēcīgākajā sastāvā atkal startējošās pretinieku komandas galvenais treneris Uldis Bautris pēc spēles ”Livonia” nosauca par savas komandas galveno konbkurentu. ”Par ko gan vēl var būt lielāks prieks, ja ne par uzvaru pār saviem galvenajiem konkurentiem!” viņš teica.

Pēc šīs uzvaras ”Miesnieki/Ķekava” ir 19 punkti (4 spēlēs), ”TFS Bulduri” 11 (4), ”Garkalne/Livonia” 9 (3), ”LMT/Eži” 5 (3), RK ”Fēnikss” 2 (1) un ”Jūrmala”/LLU 0 (3).

Miesnieki/Ķekava – Garkalne/Livonia 34:15 (10:15)

Miesnieki/Ķekava. Piezemējumi: Toms Asējevs, Emīls Balodis, Elmārs Šefanovskis, Edgars Cīrulis, Leno Bramanis. Realizācija: Juris Iesalnieks (3). Soda sitiens: Juris Iesalnieks.

Garkalne/Livonia. Piezemējumi: Ainārs Bērziņš, Reinis Pepa. Realizācija: Kristaps Bērziņš. Soda sitiens: Kristaps Bērziņš.

Dzeltenā kartīte: Reinis Pepa (Garkalne/Livonia).