info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Desmit livoniešu kandidē uz vietām Latvijas regbija 7 izlasē

28.03.2014

Latvijas regbija 7 izlase, kuras jaunais galvenais treneris ir ”Autowelt/Livonia” galvenais treneris Edmunds Ščavinsks, aizvadījusi jau trīs treniņnometnes un tagad gatavojas pārbaudes turnīram, kas 5. aprīlī risināsies Siguldā.

Šobrīd 25 kandidāti ir sadalīti divās komandās, kuras startēs sešu vienību turnīrā ”Depo” laukumā Siguldā. Livonieši tajās ir Ainārs Bērziņš, Kristaps Bērziņš, Vigo Valdavs jun., Norberts Bekmanis, Artūrs Kisle, Reinis Pepa, Vadims Martiņenko. Deivids Cjukša, Kaspars Jēkabsons, Pāvels Tulubjevs. Kopā ar lielo izlasi trenējas arī trīs U-19 izlases spēlētāji, no tiem divi livonieši – Dāvis Gauja un Emīls Akulis.

Kristaps Bērziņš, Kisle un Valdavs pagājušajā gadā Upesciemā spēlēja komandā, kas izcīnīja tiesības Latvijai 2014. gadā pirmo reizi spēlēt Eiropas čempionāta A divīzijā.

”Mums bija trīs nometnes, šīs nedēļas beigās atkal, bet 5. aprīlī turnīrs Siguldā, kurā startēs sešas komandas, arī Latvijas izlases kandidātu divas komandas. Līdz Eiropas čempionāta pirmajam posmam Odesā plānota dalība vēl divos turnīros un būs trīs treniņnometnes,” informēja Ščavinsks. ”Sākumā bija apmēram 40 kandidātu, tagad palikuši 25 plus trīs U-19 spēlētāji. Līdz pat pēdējam brīdim būs divas izlases pa 12 spēlētājiem katrā.”

A divīzijā spēlē Eiropas rangā no 13. līdz 24. vietai esošās regbija 7 komandas.Šogad Eiropas čempionāta pirmajā turnīrā 31. maijā Odesā Latvijas izlase spēlēs vienā grupā ar Ukrainu, kas izlikta ar augstāko – pirmo numuru, Zviedriju, Kipru, Dāniju un Horvātiju. Otrā sešiniekā spēlēs Polija, Nīderlande, Moldova, Lietuva, Izraēla un Monako.

Pagaidām nav ziņu, ka politiskās situācijas dēļ Ukrainā Soču turnīrs varētu tikt pārcelts citur.

Divas nedēļas vēlāk – 14. jūnijā šīs pašas komandas, mainītos grupu sastāvos, sacentīsies otrajā kārtā Kauņā, kur arī tiks noskaidrota komanda, kas 2015. gadā pacelsies uz Eiropas ”Grand Prix” sēriju, kurā četros turnīros startē 12 labākās komandas no kurām sešas pārstāvētas regbija 7 sezonas prestižākajās sacensībās ”IRB Sevens World Series”.

Latvijas sacensības regbijā 7 šosezon startēs ar Latvijas kausa izcīņu, kas paredzēta 11. maijā. Latvijas čempionāts sāksies jau pēc tam, kad būs aizvadītas spēles Eiropas čempionātā. Trīs kārtas paredzētas 5. un 26. jūlijā, un 16. augustā. RFC ”Livonia” abas komandas šajos turnīros centīsies spēlēt bez palīgiem no ”BaltRex-Šiauliai”, taču mērķi paliek visaugstākie.

Valters Nikans, RFC “Livonia” preses sekretārs

Foto: Zigismunds Zālmanis (”Nikon”)