info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv

Garkalne/Livonia – Prezidenta kausa ieguvēja

6.04.2014

RFC ”Livonia” svētdien, 6. aprīlī ”Depo” laukumā Siguldā ieguva savu pirmo trofeju 2014. gada sezonā, jo cīņā par Latvijas Regbija federācijas prezidenta kausu ”Garkalne/Livonia” ar 31:3 pārspēja Valmieras ”Fēnikss” komandu.

Par mača labāko spēlētāju tika atzīts Kristaps Bērziņš, kurš iesita visus četrus soda sitienus, divus no trim realizācijām un pats izdarīja vienu no trim ”Garkalne/Livonia” piezemējumiem. Pārējos divus piezemējumus uzvarētājiem veica lietuvieši Vits Beržinis un Edmunds Ščavinsks. ”Fēniksam” punktus ar soda sitienu guva Igaunijas gruzīns – Dāvids-Sandro Dzidzadze.

Spēle par Prezidenta kausu tika iecerēta kā pagājušās sezonas noslēgums un starta signāls jaunajai sezonai, kurā jātiekas čempioniem ar kausa ieguvējiem. Citiem vārdiem – Superkauss ar kādiem tiek atklāta jaunā sezona arī citās sporta spēlēs citās valstīs. 2013. gada Latvijas kausa ieguvēji ”Miesnieki” nejutās gatavi šai spēlei, kādēļ viņus aizstāja kausa izcīņas finālisti ”Fēnikss”, kas pērnvasar negaidīti uzvarēja ”Livonia” kausa pusfinālā.

Šajā spēlē komandas drīkstēja izmantot pastiprinājumu no citurienes. Čempionu rindās tādi bija vairāki lietuvieši no kuriem divi – jau pieminētais stabs Beržinis un trešās līnijas uzbrucējs Jons Mikalčus pārstāvēja ”Livonia” pirmo reizi. Sākumsastāvā bija arī Latvijas regbija 7 izlases galvenais treneris Ščavinsks un Juļus Sutkus, bet uz maiņu vēlāk iznāca Gedimins Švoba. ”Fēniksa” komanda bija pastiprināta ar diviem Latvijas izlases spēlētājiem Māri Robežnieku kā stabu un Arvi Pilenieku trešajā līnijā, kā arī Dzidzadzi no Tartu ”Lelo”.

Katrā komandā bija arī pa vienam francūzim. Aizsargs Simons Fuko no ”Livonia” pēc valstī nodzīvotā laika jau drīkst spēlēt Latvijas izlasē, bet ”Fēniksa” francūzis bija brīvais pussargs Matjē Vivjērs.

Traumu dēļ abās komandās nevarēja spēlēt to svarīgi spēlētāji. Ja Viesturs Vārpa no ”Livonia” nopietnas pleca traumas dēļ laukumā varētu doties pēc mēneša, tad ”Fēniksa” brīvajam pussargam, valsts izlases kandidātam Rihardam Zaltem sarautas ceļgala krusteniskās saites.

Jau mača otrajā minūtē Bērziņš izvirzīja vadībā ”Livonia”, kas pirmajā puslaikā spēlēja pa vējam, bet 3:0 turējās līdz pat 20. minūtei, kad Dzidzadze, kurš jau bija nerealizējis sitamu sodu, tagad realizēja – 3:3. Pēc desmit minūtēm patālu, taču sitienam ērtu sodu izmantoja Bērziņš, bet to līdz pārtraukumam nespēja ”Fēnikss”.

Otrajā puslaikā Bērziņš vēl divreiz izcēlās ar kāju pirms sāka nākt piezemējumi. Labi nospēlēja Mārtiņš Rundāns, bet epizodi noslēdza Beržinis. Nākamajās desmit minūtēs ar piezemējumiem izcēlās Latvijas regbija 7 izlases galvenais treneris Ščavinsks un laukuma stūrī Bērziņš.

Lielo ceļojošo kausu uzvarētājiem pasniedza LRF prezidents Aleksandrs Zuments. Mūžīgā īpašumā abas spēles dalībnieces komandas ieguva arī lielāku un mazāku kausu, bet labākais spēlētājs – īpašu šķīvi.

”Pilnīgi apmierināts ar savas komandas spēli nevar būt nekad, taču sezonas sākumam bija labi,” pēc spēles atzina ”Garkalne/Livonia” galvenais treneris Marks Allens. ”Pirmajā puslaikā pieļāvām vairākas kļūdas, tāpēc puslaika pārtraukumā tās izrunājām. Noteikti ļoti labi nospēlēja Kristaps Bērziņš, uzteicami darbojās Simons Fuko un ļoti labu centru duetu veidoja Vigo Valdavs juniors ar Reini Pepu. Vēlāk uz maiņu izejot labi spēlē iekļāvās Artūrs Kisle un Gundars Grieķis.”

Valmieras ”Fēnikss” galvenais treneris Kristaps Staņa atklāja, ka visu Izšķīrusi psiholoģiskā noturība un pārliecība. ”Livonijai” arī bijis vairāk pārliecības. ”Kad divas trešdaļas no spēles jau bija aizvadītas, mēs sākām pārāk respektēt, jo neizdevās pārlauzt aizsardzību. Tad arī sāka nākt sodi un piezemējumi. Spēli izšķīra spēja koncentrēties mačam,” viņš sacīja.

”Garkalne/Livonia” – Valmieras ”Fēnikss” 31:3 (6:3)

Punktu guvēji. ”Garkalne/Livonia”. Piezemējumi: Vits Beržinis, Edmunds Ščavinsks, Kristaps Bērziņš. Realizācija: Kristaps Bērziņš (2). Soda sitieni: Kristaps Bērziņš (4). Valmieras ”Fēnikss”. Soda sitiens: Dāvids-Sandro Dzidzadze.

”Garkalne/Livonia” sastāvs: Vits Beržinis, Bruno Vanags (Gundars Grieķis), Artūrs Kaulakāns (Raitis Zalāns), Kristaps Martinsons (Gedimins Švoba), Juļus Sutkus, Mārtiņš Rundāns, Jons Mikalčus, Ainārs Bērziņš (Artūrs Kisle), Norberts Bekmanis, Edmunds Ščavinsks, Deivids Cjukša (Alehandro Mojano), Vigo Valdavs jun., Reinis Pepa, Kristaps Bērziņš, Simons Fuko (Mārtiņš Upītis).

Tiesnesis: Igors Buceņins