info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Garkalne/Livonia sāk ar uzvaru pār Miesniekiem

12.04.2014

”Garkalne/Livonia” sestdien, 12. aprīlī Baldonē sāka 2014. gada Latvijas čempionātu ar 67:0 uzvaru pār regbija kluba ”Miesnieki” otro sastāvu – Ķekavas NSS/”Ulre” komandu.

Spēles iznākums bija tik negaidīti liels tāpēc, ka ”Garkalne/Livonia” mačā izmantoja arī daudzus valsts izlases kandidātus, turpretī regbija kluba ”Miesnieki” komandā 12 spēlētāji bija tādi, kuriem tā bija pirmā spēle lielajā regbijā. Taču pretinieki neiztika arī bez dažiem veterāniem no kuriem pazīstamākais bija 1993. gada regbija 7 Pasaules kausa finālturnīra dalībnieks Lauris Ērenpreiss.

”Livonia” veica 11 piezemējumus – Trīs Reinis Pepa un arī Kristaps Bērziņš, kurš iesita arī sešas realizācijas pavisam spēlē savācot 27 punktus. Šajā mačā uz maiņu laukumā devās un komandā debitēja Kirils Krasilovs pirmajā līnijā un Dainis Petrokaitis otrajā līnijā.

Ķekavas NSS/”Ulre” galvenais treneris Normunds Struža pēc spēles norādīja, ka ”Livonia” nav ievērojusi treneru vienošanos pirms sezonas, ka izlases rīcībā esoši spēlētāji nevar piedalīties citās spēlēs laikā, kad notiek valstsvienības spēles vai treniņi. ”Treneri pirms sezonas vienojās, ka tas nepieciešams, lai netraucētu izlases darbam,” viņš teica.

Sestdien Latvijas izlasei sākās koptreniņi Mežaparkā, nu jau iepriekšējā dienā no Maskavas atbraukušā valstsvienības galvenā trenera Sergeja Lisko vadībā. Svētdien būs pārbaudes spēle Ozolniekos pret Lietuvu. Baldonē ”Garkalne/Livonia” sākumsastāvā devās desmit spēlētāji, kuru uzvārdi atrodami izplatītajā kandidātu sarakstā pirms pārbaudes spēles pret Lietuvu.

”Mums spēlēja visi, kas bija pieejami, jo iepriekš bijām vienojušies ar izlases treneri Vladimiru Ņikonovu, ka viņam nav iebildumu, ja izlases kandidāti no mūsu kluba piedalās sestdienas spēlē Latvijas čempionātā,” sacīja RFC ”Livonia” prezidents Vigo Valdavs. ”Citādi mums īsti nepaliek, kam spēlēt, ja noņem izlases kandidātus. Par pašu spēli grūti ko teikt. Labi, ka traumu nebija.”

”Uzskatu, ka neviena no Treneru komisijā pieņemtajām preambulām nav pārkāpta. Latvijas regbija 15 izlases vadība šiem spēlētājiem atļāva piedalīties Latvijas čempionāta spēlē pret ”miesniekiem”,” sacīja RFC ”Livonia” pārstāvis Jānis Zuments.

Ķekavas NSS/”Ulre” uzskatāma par ”Miesnieku” otro sastāvu ar kādu klubs šosezon startēs Latvijā, jo vadošie spēki tiks koncentrēti komandā, kas piedalīsies Baltijas un Lietuvas čempionātos.

”Garkalne/Livonia” – Ķekavas NSS/”Ulre” 67:0 (43:0)

Punktu guvēji. Piezemējumi: Reinis Pepa (3), Kristaps Bērziņš (3), Mārtiņš Upītis (2), Ainārs Bērziņš, Deivids Cjukša, Simons Fuko. Realizācija: Kristaps Bērziņš (6)

”Garkalne/Livonia” sastāvs: Artūrs Kaulakāns, Jānis Zvaigzne, Gundars Grieķis, Mārtiņš Rundāns, Jānis Svilis, Edijs Libers, Mārtiņš Upītis, Ainārs Bērziņš, Norberts Bekmanis, Deivids Cjukša, Alehandro Mojano, Vigo Valdavs, Reinis Pepa, Kristaps Bērziņš, Simons Fuko. Uz maiņu: Kirils Krasilovs, Dainis Petrokaitis, Raivis Jermacāns

Tiesnesis: Kārlis Sarkans

Valters Nikans

Foto: Jeļizaveta Iļjina