info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

INTERVIJA AR GUNDARU GRIEĶI

14.01.2021
Gundars iekrājis 14 gadu regbija pieredzi pārstāvot Baldones, Miesnieku, Ežu un protams Livonia komandas te pat Latvijā, kā arī trīs sezonas pavadījis Anglijā, vienu North Ribblesdale RUFC un divas Bradford Salem RFC 1st 15 komandās.
Kļūstot par kapteini, vai Tev tas sagādāja papildus uztraukumu pirms spēlēm?
Protams ka sagadā papildus uztraukumu, arī atbildība ir lielāka, liek piedomāt pie uzvedības uz laukuma, attieksmes pret spēlētajiem un protams tiesnešiem.
Interesantākais atgadījums spēlējot ārzemēs?
Interesantākais laikam bija, kad pa sezonu nospēlējām piecas reizes neizšķirti, kas man liekas ir liels retums regbijā. Vēl ļoti spraiga spēle bija, kad bija jāspēlē pret iepriekšējo klubu. Kā pēc spēles izrādījās, viens otram bija piesolījuši aliņu ja mani “norubīs”.
Mīļākā vai atmiņā vislabāk palikusī uzvara?
Mīļakā uzvara man bija Andorā, Izlases rindās, trešā spēle lielajā regbijā plus pirmais piezemējums.
Cik bieži esi dabūjis sarkano, kāvies? Vai uzskati sevi par disciplinētu spēlētāju?
Sarkanās esmu dabūjis daudz, bet ar katru kartiņu saproti cik nevajadzīgas tās ir. Kāvies nēsmu daudz uz laukuma, maza pagrūstīšanas vai vārdu apmaiņa neskaitās. Disciplīnas ziņā esmu audzis, un pat ļoti, vismaz man tā liekas. (smejas)
Kā pavadi starpsezonu, atpūties vai jau gatavojies sezonai?
Vairāk atpūšos nekā trenējos. Paskrienu pāris reizes nedēļā krosiņus, pavingroju, uzturu sevi formā lai kad sāksies nopietnāki treniņi varētu tajos darboties uz pilnu jaudu. Žēl ka netieku uz komandas āra treniņiem Rīgā, bet tiem kas dzīvo tuvāk, noteikti iesaku tos apmeklēt.
Ar ko galvenokārt atšķiras regbijs Latvijā un Anglijā?
No LV regbija, pa lielam, atšķiras ar to, ka spēle ir vairāk sakārtota, katrs spēlētajs zina visu no A līdz Z, tas skaidrojams ar to, ka viņi lielākoties jau tur regbija bumbu rokās no piecu gadu vecuma. Treniņu ziņā UK katrs treniņš ir ar regbija bumbu rokā, vienalga tas ir fiziskais vai taktiskais treniņš, plus vēl spēles ir katru sestdienu, kas ar dod savā ziņā lielu rūdījumu, gan fiziski gan mentāli. Tiesāšanas ziņā, tur ir mazāk strīdīgu momentu, Anglija tomēr. Bet nu kā jau jebkur – tiesnesim vienmēr taisnība.
Spēlētāju attieksme, pa lielam, viens par visiem un visi par vienu pat ja tev nav taisniba, vai esi vainīgs, viens otru aizstāvēs neskatoties ne uz ko.
Paldies Pitonam par labiem vārdiem, no viņa esmu mācījies daudz. Un man liekas ka viņš ir Latvijas Regbija Lepnums, gods un piemērs. Protams super cilvēks un skolotājs.
Vigo Valdavam senioram gribu pajautāt vai viņš atceras savu pirmo piezemējumu, kur, kad, pret ko un kādas bija sajūtas to izdarot?
Gribu novēlēt visiem šajos Ziemassvētkos mieru un saticību. Kā arī atgādināt, ka nevajag rīkot lielas viesības, ja visi būsim sociāli atbildīgi, tad ātrāk tiksim no baciļa vaļā.