info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

“Livonia” Polijā iespēlē jaunos un tiek pie ceturtās vietas

21.03.2018

“Livonia” septītnieka regbija komanda pagājušajā nedēļā viesojās Polijā – Gņežņā notikušajā turnīrā astoņu komandu konkurencē izcīnīta ceturtā vieta.

Dažādu iemeslu dēļ uz turnīru Polijā nevarēja doties visi labākie septītnieka spēlētāji, tādējādi galvenajam trenerim Edmundam Ščavinskam bija iespēja izmēģināt vairākus jaunos regbistus. Jaunajiem ”livoniešiem” šī bija laba iespēja pirms jaunās sezonas gūt spēļu praksi un pieredzi, kas nāks par labu cīņā par vietu pamatsastāvā.

Priekšsacīkstēs pirmajā spēlē “Livonia” atspēlējās un ar 20:14 (5:7) uzvarēja poļu vienību “Kaskada Szczecin Rugby Klub”, tad ar 12:21 (12:14) nācās piekāpties Polijas čempioniem “Posnania Rugby Club”, bet apakšgrupas pēdējā spēlē ar 53:0 tika sagrauts vēl viens Polijas klubs “Lokomotywa wolsztyn rugby club”.

Savā grupā “Livonia” palika otrā un pusfinālā bija jāmērojas spēkiem ar Lietuvas izlasi. Šajā mačā “Livonia” zaudēja ar 5:31, bet lietuvieši pēc tam izcīnīja turnīra galveno balvu, finālā ar 24:0 pieveicot citu Latvijas klubu “Transact Pro/Ķekava”. Savukārt cīņā par trešo vietu “livonieši” ar 12:26 piekāpās “Posnania Rugby Club”, sacensības noslēdzot ceturtajā vietā.

“Tas bija ļoti laba līmeņa turnīrs, jo četras komandas bija ļoti spēcīgas. Mēs nospēlējām neslikti – varējām būt gan otrie, gan trešie, bet palikām ceturtie. Varbūt turnīra beigās jaunajiem spēlētājiem kaut kur pietrūka pārliecības, kā arī ietekmēja mikrotraumas, jo līdz pēdējām spēlēm nemaz netikām ar visu sastāvu. Jau pirms turnīra komandas komplektāciju ietekmēja savainojumi, bet vēl daži spēlētāji nevarēja tikt personisku iemeslu dēļ. Bet kā treneris esmu ļoti apmierināts ar turnīru, jo aizbraucām ar vairākiem jaunajiem spēlētājiem, kuriem bija iespēja spēlēt kopā ar pieredzējušajiem komandas biedriem. Mums bija sabalansēts sastāvs, bet pieredzējušie palīdzēja jaunajiem psiholoģiski nospēlēt mierīgāk un stabilāk. Šis turnīrs bija ļoti noderīgs tieši jaunajiem, kuriem ir jākrāj spēles minūtes un pieredze,” Polijas braucienu raksturo “Livonia” treneris Edmunds Ščavinsks.

Kā skaidro Ščavinsks, tagad komanda vairāk koncentrēsies uz klasisko regbiju, jo pēc nepilna mēneša jāaizvada Latvijas kausa spēle. Plānots, ka aprīļa sākumā komanda sāks trenēties ārā uz mākslīgā laukuma, bet neilgi pirms pirmajiem oficiālajiem mačiem tiks izmēģināts arī zālājs.

“Livonia” sastāvs turnīrā Polijā: Artūrs Baranovskis, Dāvids Bērtiņš, Kristaps Bērziņš, Kaspars Briedis, Rihards Joksts, Ivo Kapiņš, Markuss Krallišs, Gatis Purviņš, Arkādijs Remizovs, Kristers Rubins, Edmundas Ščavinskas, Janeks Taškāns