info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

“Livonieši” spēlē un tiesā Eiropas čempionātā “bīčā”

27.08.2019

Pagājušās nedēļas nogalē krietns RFC “Livonia” pulks devās uz Maskavu, kur risinājās Eiropas čempionāts vienā no dinamiskākajiem regbija veidiem – pludmales regbijā.

Latvijas sieviešu rindās smiltīs cīņas aizvadīja “LSPA/Livonia” pārstāves Sindija Širaka un Marta Ozola. Latvijas vīriešu pludmales regbija izlases krāsas aizstāvēja trīs “livonieši” – Janeks TaškānsEgidijus Semeta un Valters Rankis.

European Beach Fives Rugby Championship gan dāmām, gan vīriem startēja pa astoņām komandām. Latvijas dāmu komanda šoreiz “bīčā” palika soli no medaļām (pērn bija bronza), bet vīriem septītā vieta.

Ja regbisti palika bez medaļām un kausa, tad daudz skaļāk par sevi lika runāt viens no Latvijas labākajiem soģiem Artūrs Kisle. Pirms Eiropas čempionāta sākuma negaidīti atbrīvojās viena no tiesnešu vietām un uz to tika ieteikts Kisle. “Livonia” rindās augušais Kisle saņēma apstiprinājumu un devās tiesāt “bīča” spēles. Savu izdevību – tiesāt tik augsta līmeņa mačus – Kisle izmantoja ar uzviju, jo saņēma iespēju tiesāt dāmu turnīra finālspēli, turklāt saņēma turnīra labākā tiesneša balvu.

“Turnīrs nāca kā zibens spēriens no skaidrām debesīm, jo kāds no sarakstā iekļautajiem tiesnešiem netika. Pateicoties cilvēkiem, kas mani ieteica un var pat teikt, ka riskēja ar savu vārdu (mani ieskaitot), man tika dota iespēja. Tāda mēroga turnīros nebiju pims tam piedalījies, tāpēc uz visu skatījos ar plašām acīm un atvērtu muti. Mācījos visu procesā un izlikos, ka man tā ir ikdiena,” negaidīto iespēju savā karjerā atceras Kisle. “Mana tiesneša karjera iet tikai uz augšu. Tāda sajūta, ka kāds sargeņģelis grib, lai es tiesāju, jo visu laiku man apkārt parādās cilvēki, ar kuru palīdzību es virzos uz priekšu ar lieliem soļiem. Šis ir liels solis manā karjerā. Neesmu naivs – nevaru lolot cerības, ka kādu dienu tiesāšu Pasaules kausu, jo manā vecumā tiesnešiem jau ir 10 un vairāk gadu starptautiskā pieredze. Bet spēles, kādas es dabūšu tiesāt, būs atkarīgas no izlases līmeņa.”

“Bet nu gribās pabraukāt pa pasauli un patiesāt, tāpēc neesot lepns, tiesāju visu ko dod! Nākamais pieturpunkts ir Baltijas Top līga, kuru jau esmu saskaņojis ar savu tiesāšanas mentoru kā atskaites punktu trešā līmeņa (augstākā) kvalifikācijas iegūšanai. Ja labi notiesāšu, dabūšu kvalifikāciju kādas Baltijā nevienam nav! Lieku lielas cerības uz to,” savas ambīcijas neslēpj Kisle.

Baltic Top league ir spēcīgākais turnīrs mūsu reģionā, kas pulcē četras spēcīgākās Lietuvas un divas spēcīgākās Latvijas komandas. “Garkalne/Livonia” savu debiju Baltijas Top līgā piedzīvos 3. augustā, viesos Šauļos tiekoties ar Regbio Klubas Vairas . Pēc tam 10. augustā aicinām visus Latvijas regbija līdzjutējus uz Upesciema stadionu – pirmajā mājas spēlē Baltijas Top līgā uzņemsim citu Šauļu komandu Siauliai RUGBY Team.

Foto: Zigismunds Zālmanis