info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Samierinamies ar otro vietu; cīņa par titulu vēl priekšā

30.07.2019

Latvijas regbija-7 čempionāta pirmajā posmā Baldonē “Livonia” kluba pirmajai komandai “Jūrmala/Livonia” nācās samierināties ar otro vietu, līdz ar to, lai uzvarētu čempionāta kopvērtējumā, šonedēļ jāuzvar otrajā posmā.

“Livonieši” kā ierasts septītniekā startēja ar divām vienībām – labākos spēkus pulcējot “Jūrmala/Livonia” komandā, bet pārējie startēja “Garkalne/Livonia” rindās.

“Jūrmala/Livonia” startēja vienā grupā ar sīvākajiem konkurentiem “Miesnieki/ Ķekava” un “RK Jūrmala”. “Livonieši” uzvarēja jūrmalniekus punktiem pārbagātā cīņā ar 38:21, bet mačā pret “miesniekiem” bija jāpiekāpjas ar 10:21.

Pēc tam pusfinālā “Jūrmala/Livonia” bez lielām problēmām ar 34:0 sagrāva otras grupas uzvarētājus “Regbija Klubs “Fēnikss”” un varēja gatavoties lielajam finālam atkal pret “miesniekiem”. Diemžēl, finālā revanšs neizdevās, nācās atkal piekāpties ar 12:19, turklāt visu izšķīra “pēdējā bumba”.

“Livonia” otrajai komandai “Garkalne/Livonia” šoreiz neizdevās iekļūt pusfinālā, lai gan reāla bija arī pirmā vieta grupā. Savā apakšgrupā zaudējumi “Fēniksam” (19:22), “Miesniekiem/Baldone” (7:10) un graujoša uzvara pār “Regbija klubs ”Eži” / Rugby club “Eži”” (36:0). Vēlāk cīņā par 5.-7. vietu zaudējums arī “Jūrmalai” ar 7:17, un sestā vieta kopvērtējumā.

Septītnieka otrais posms šajā nedēļas nogalē 20. jūlijā atkal risināsies Baldonē, bet Latvijas čempioni šogad tiek kronēti divu posmu summā.

“Pirms kāda laika dibinājām biedrību Jūrmalā, jo liela daļa “Livonia” menedžmenta dzīvo šajā pilsētā un gribam plašāk attīstīt bērnu regbiju Jūrmalā. Rudens pusē plānojam regbija aktivitātes Jūrmalā, tāpēc, lai pievērstu lielāku uzmanību, septītniekā nolēmām startēt ar nosaukumu “Jūrmala/Livonia”,” par nosaukuma izmaiņām Latvijas čempionātā septītniekā saka “Livonia” vadītājs Jānis Zuments.

“Ja runājam par pašu turnīru, tad sacensību nolikums un šī gada kluba komandu reitings, kurš balstās uz pagājušā gada Latvian Rugby Federationkopvērtējumu, mums lika savu spēcīgāko sastāvu sacensību izpratnē izlikt kā kā kluba komandu nr. 2, tādejādi ieliekot to vienā apakšgrupā ar “miesniekiem”. Domāju, ka no tā ieguvēji bija gan skatītāji, gan Latvijas regbijs kopumā, jo viena posma ietvaros bija vairākas ļoti sīvas cīņas ar vismaz divām Latvijas regbijam izteikti krāšņām spēlēm,” par sacensību gaitu sacīja Zuments. “Pirmajā mačā apakšgrupā zaudējām, jo bijām varbūt nedaudz “iemiguši”. Bet fināls bija īsts saldais ēdiens gardēžu cienītājiem, jo intriga bija līdz pēdējam uzbrukumam. Visu cieņu “Metālam” jeb Viktoram Silvonikam, kurš pierādīja, ka metāls nerūs. Tieši viņš pie rezultāta 12:12 visu “sakārtoja” “miesniekiem” un varu tikai uzslavēt “Metālu” par viņa veikumu pēdējā uzbrukumā.”

Paralēli Latvijas čempionātam regbijā 7 vīriešiem, pirmais posms noritēja arī U16 vecumgrupā. Spēlē pret turnīra uzvarētajiem Baldone/Miesnieki piedzīvots zaudējums 7-26, tāpat nācās piekāpties Elejai ar 7-26, taču spēlē pret RFS Eži izcīnīta uzvara 35-5, kopvērtējumā ieņemot 3. vietu.

Jūrmala/Livonia
Kalinauskas 6piez, 2real., Bekmanis 2piez, Rubins 2piez, Tulubjevs 2piez, Valdavs 5real., Brikmanis 1piez, Remizovs 1piez, Bertins 1piez, Kapiņš1piez, GrieķisKrallissRankis

Garkalne/Livonia
Runco 1piez, 7real., Voitkuns 3piez, Jansons 3piez, May 2piez, Taškāns1piez, Voitečko M. 1piez, GrigorjevsBaranovskisGorohovskisKlaparsMiksonsBundzinieks

Livonia U16
Osītis 1piez, 7real., Vaivods 3piez, Zakerničnijs 3piez