logo_sticker_horizontal_no_lines

LAIKS REGBIJAM

PIESAKIES REGBIJA TRENIŅIEM

UN KĻŪSTI PAR VIENU NO MUMS

RK “Livonia” no pirmsākumiem līdz daudziem tituliem un panākumiem

Šobrīd viens no vadošajiem ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas regbija klubiem “Livonia” ir dibināts 2007. gadā. Par tā izveidotājiem kļuva Vigo Valdavs un Jānis Zuments. Taču kluba pirmsākumi meklējami nedaudz agrāk, jo RK “Livonia” tika izveidots uz RK “Laima” pamata. Pirms tam – pāris gadus iepriekš (2003. gadā) – bijušais Latvijas valstsvienības spēlētājs Vigo Valdavs no “baltas lapas” bija izveidojis konditorejas fabrikas “Laima” regbija-7 komandu, kas ļoti sekmīgi spēlēja Latvijas Amatieru regbija klubu asociācijas čempionātā, trīs gadus pēc kārtas no 2004.-2006. gadam izcīnot pirmo vietu.

Jaundibinātā RK “Livonia” iesākums ir pakāpenisks. Pirmajā gadā Latvijas čempionātā regbijā7 sanāk finišēt septītajā vietā, bet nākamajā gadā (2008.g.) “Livonia” virzījās uz augšu un bija tuvu jau savai pirmajai godalgai, Latvijas čempionātā regbijā7 iegūstot ceturto vietu. To pašu livonieši atkārtoja gadu vēlāk, vēlreiz esot tik tuvu trijniekam valsts čempionātā regbijā7.

2010. gadā RK “Livonia” iet vēl uz priekšu un izcīna savu pirmo medaļu valsts čempionātā, RK “Kurši/Livonia” nopelnot sudrabu un kļūstot par vicečempioniem regbijā7. Vienā no Latvijas čempionāta posmiem “Livonia” spēlētāji uzvarēja, pierādot, ka nākotnē iegūt titulu ir pavisam reāli. 2010. gads bija zīmīgs arī ar to, ka RK “Livonia” debitēja Latvijas čempionātā regbijā-15, ieņemot septīto vietu.

Nākamā gadā vēlreiz regbijā7 tiek izcīnīta otrā vieta, līdz ar to nosargājot vicečempiona titulu. Savukārt otrajā sezonā regbijā-15 livonieši uzlabo savu rezultātu par vairākām pozīcijām un nonāk ļoti tuvu pirmajām medaļām klasiskajā regbijā, proti, iegūstot ceturto vietu. To pašu “Livonia” atkārto arī nākamajā sezonā. Savukārt sudrabu medaļu kalve regbijā7 togad sasniedza jau trīs gadu sēriju, jo arī 2012. gadā tiek izcīnīta otrā vieta un kārtējo reizi aizstāvēts vicečempionu tituls.

2013. gads izvērtās ļoti sekmīgs, un regbija klubam “Livonia” tas iegāja vēsturē kā pirmais “zelta gads” jeb čempionu gads, turklāt gan regbijā7, gan regbijā15. Komanda ar nosaukumu “Autowelt/Livonia” lieliski spēlēja un pēc trim sudrabiem regbijā7 tiek pie ilgi kārotās uzvaras. Taču vēl iepriecinošāks un nozīmīgāks fakts bija “Garkalne/Livonia” triumfs regbijā15. Tādējādi klasiskajā regbijā livoniešu pirmā medaļa ir uzreiz zelta. Šajā gadā papildu komandas panākumiem kluba mājas laukumā Upesciema stadionā norisinājās Eiropas čempionāta B divīzijas Ziemeļu zonas turnīrs regbijā-7.

Nākamais gads bija vēl sekmīgāks, jo 2014. gadā livonieši turpina rādīt klasi, pārspējot visus pretiniekus gan regbijā 15, gan regbijā7 un nosmeļot visu krējumu. “Garkalne/Livonia” nosargā Latvijas čempionu titulu regbijā-15, kļūstot par divkārtējiem čempioniem. Papildu tam regbijā-15 livoniešiem klāt nāk vēl divi tituli, proti, pirmo reizi izcīnīts Latvijas kauss regbijā, kā arī kluba īpašumā nonāk arī Prezidenta kauss regbijā. Tādējādi “Livonia” 2014. gadā klasiskajā regbijā “paņēma” visu, ko varēja paņemt. Daudz togad neatpalika livoniešu veikums regbijā-7, kur komanda “Huracan/Livonia’’ nosargāja čempionu titulu, turklāt pirmo reizi izcīnīja arī Latvijas kausu regbijā-7.

Panākumiem bagāto 2014. gadu “Livonia” klubam papildina arī godalgota vieta sieviešu regbijā. Cīnoties ar daudz nobriedušākām pretiniecēm, U-18 grupas “Jaunpiebalga-Garkalne/Livonia’’ jaunietes iegūst bronzas medaļas Latvijas čempionātā regbijā 7 sievietēm.

2015. gadā nākas ieņemt otro vietu, taču gadu vēlāk “Garkalne/Livonia” izdodas atgūt Latvijas regbija čempionu nosaukumu, izcīnot otro reizi karjerā pirmo vietu valsts čempionātā regbijā-15. Tikmēr Prezidenta kausu livonieši izcīnīja otro gadu pēc kārtas. Taču īpašs notikums 2015. gadā ir regbijā7, kur pirmo reizi vēsturē uzreiz divas kluba komandas iegūst godalgas Latvija čempionātā, proti, “Huracan/Livonia’” kļūst par čempioniem, bet otra komanda “Garkalne/Livonia” izcīna bronzu.

Ar to sasniegumus saraksts 2015. gadā nebeidzas, jo pirmo reizi kāda no “Livonia” jauniešu komandām izcīna titulu Latvijā. Par to parūpējas “Jaunpiebalga/Garkalne-Livonia” meiteņu komanda jeb “Melnās panteras”, kuras savā īpašumā iegūst Latvijas kausu U-18 meitenēm, bet Latvijas kausa izcīņā sievietēm šī komanda spēlē finālā. Gadu vēlāk izdodas atkārtot panākumu kausā un izcīnīt uzvaru Latvijas čempionātā U18.

Pēc šādiem panākumiem var ar laba padarīta darba sajūtu un lepnumu paziņot, ka kluba sistēmā ir pabeigta pilna visu vecuma grupu komandu piramīdas veidošana.

2015. gada čempionu tituls ļauj “Livonia” klubam 2016. gadā pirmo reizi startēt Eiropas čempionu kausa izcīņā, kas norisinās Sanktpēterburgā. Debija Eiropas čempionu kausā beidzas cienīgo septīto vietu. 2016. gadā klubs pirmo gadu pārstāvēts ar komandām ne tikai Latvijas čempionātu augstākajās, bet arī pirmajās līgās, kur kopvērtējumā izcīnītas divas bronzas medaļas – gan regbijā-15 ar “Livonia/Pērkona vīri” pūlēm, gan ar “Livonia/Vidzeme” veikumu regbijā 7.

2017. gadā “Livonia” ar vērienu nosvin kluba desmitgadi, trešo reizi uzvarot Latvijas čempionātā regbijā-15 un ceturto reizi pēc kārtas kļūstot par čempioniem regbijā- 7. Turpinājumā pamīšus, vienu gadu ieņemot otro vietu, bet nākamo uzvarot, 2021. gadā “Livonia” kluba kontā jau ir pieci regbija-15 čempionu tituli. Tuvu bija sestais tituls, bet 2018. gadā pēc iegūtā Latvijas kausa un regulārajā sezonā uzvarētās spēles pret RK “Miesnieki”, tomēr finālā nākas piekāpties principiālajiem pretiniekiem. Veiksme šajā gadā pavērš muguru arī regbijā-7, kur “Livonia” startēja ar trim komandām, “Baltic XL/Livonia” izcīnot uzvaru, taču vēlāk tiekot strīdīgā veidā diskvalificētiem.

2019.  gadā “Garkalne/Livonia” debitē prestižajā Baltic Top līgā. Debija izvēršas ļoti sekmīga, jo livoniešiem ne tikai izdodas būt labākajiem no Latvijas, bet arī iekļūt trijniekā, izcīnot 3. vietu un ierindojoties uzreiz aiz Lietuvas smagsvariem “Vairas-Kalvis-Jupoja” un “Baltrex”. Šajā gadā panākumi arī sieviešu komandai “LSPA/Livonia”, kas kļūst par Latvijas čempionēm regbijā 7 un iegūst Latvijas kausu jau trešo gadu pēc kārtas. Eiropas klubu čempionātā tiek izcīnīta 2. vieta. Palepoties var arī jauniešu U12 un U14 komandas, kas kļūst par Latvijas čempioniem.

2022. gads iegāja vēsturē ar zīmīgu sasniegumu – RK “Livonia” kļuva par pirmo Latvijas komandu, kas spēcīgajā Baltijas Top līgā iekļuva finālā. Regulārajā sezonā tika iegūta 4. vieta, kas nozīmēja, ka pusfinālā bija jāspēlē pret regulārās sezonas līderiem. Fināla sasniegšana izvērtās dramatiska, jo abas spēles bija ļoti līdzīgas un divu spēļu summā ar vienu punktu tika pieveikta Kauņas “Ažuolas” komanda. Lai arī finālā tikai spēles pēdējās desmit minūtēs nācās atzīt “Vairas-Kalvis-Jupoja” pārākumu, livonieši atzīstami nocīnījās un ieguva vēsturisko otro vietu.

2023. gadā ar jaunu apņēmību tika aizadīta lieliska un visu laiku labākā regulārā sezona Baltijas Top līgā. “AlphaLane/Livonia” septiņās spēlēs izcīna sešas uzvaras, tajā skaitā pirmo reizi vēsturē pār titulēto Šauļu “Baltrex”. Šāda spīdoša bilance 6-1 ļauj ieņemt otro vietu un pārliecinoši tikt pusfinālā otro gadu pēc kārtas. Vairāku pamatsastāvu spēlētāju satraumēšanās neļauj uzvarēt pusfinālā un mazajā finālā jeb spēlē par trešo vietu, tādējādi šoreiz livonieši ceturtie.

2023. gadā livonietes vēlreiz iegūst otro vietu Latvijas čempionātā, bet Latvijas kausā finišē trešās. Iepriecina U18 jaunieši, kur piecu posmu summā kļūst par čempioniem. Visos posmos dominē arī paši jaunākie livonieši U10 grupā, bet U14 un U16 grupā tiek izcīnīti vicečempionu tituli.

“Livonia” otrā komanda piedalās jaunizveidotajā Baltijas čempionātā, kur ieņem 7. vietu. Čempionāta sākumā problēmas ar sastāva nokomplektēšanu neļāva sasniegt pusfinālu jeb labāko četrinieku, kas bija vienas uzvaras attālumā, cienīgi un ar nelielu pārsvaru zaudējot “Baltrex” dublieriem grupas spēlē, kas izšķīra likteni iekļūšanai pusfinālā.